eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Podatek od bonifikaty


2015-02-24 11:53 autor: michal1001

2 907 odsłon

Podatek od bonifikaty

Witam,

mam pytanie natury podatkowej. Czy od bonifikaty udzielonej przez spółdzielnie mieszkaniową na wykup mieszkania lokatorskiego należy zapłacić podatek dochodowy?

Poza tym czy po zapłaceniu podatku od bonifikaty, a po ewentualnej sprzedaży mieszkania podatek będzie naliczany od różnicy ceny zakupu a sprzedaży, czy bonifikata staje się wtedy kosztem?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • joao

  Dodano 2013-12-20 20:56 przez joao

  Sprzedaż mieszkania wykupionego od spółdzielni mieszkaniowej z bonifikatą

  Witam!
  W 2009 r. wykupiłam mieszkanie od spółdzielni z bonifikatą. W październiku tego roku dokonałam zakupu domu, przy czym akt notarialny był umową zamiany, ponieważ owo mieszkanie zostało wzięte pod uwagę w rozliczeniu.
  Teraz mnie zastanowiła kwestia bonifikaty od spółdzielni, ponieważ nie minęło...

 • wandalistka

  Dodano 2016-04-07 12:04 przez wandalistka

  Sprzedaż świeżo wykupionego mieszkania od spółdzielni mieszkaniowej

  Dzień dobry,wkrótce mam odkupić mieszkanie na własność od spółdzielni. Mieszkanie znajduje się w moim mieście rodzinnym 450 km od mojego obecnego miejsca zamieszkania, dlatego chcę je od razu sprzedać.Czy jest jakiś okres minimalny "zamrożenia" w takim przypadku sprzedaży? Jak jest z płaceniem podat...

 • Asiuniak

  Dodano 2013-05-21 14:02 przez Asiuniak

  Podatek od sprzedaży mieszkania z gruntem

  Witam, 
  Moja mama sprzedała mieszkanie wykupione na własność w latach 90-tych od spółdzielni, ale grunt, na którym stoi mieszkanie został wykupiony dopiero w 2011 roku. Czy od sprzedaży takiego gruntu musi zapłacić jakiś podatek? Czy musi to jakoś zgłaszać do Urzędu Skarbowego?

 • berta

  Dodano 2014-04-21 00:20 przez berta

  Darowizna mieszkania wnuczce

  Witam,
  babcia darowała mi, czyli wnuczce mieszkanie, które wcześniej wykupiła od gminy z bonifikatą - było to w roku 2013 r. Mieszkanie jest już moje.
  Teraz chciałabym je sprzedać i kupić nowe. Czy gdy to zrobię będę musiała zapłacić podatek do Urzędu Skarbowego? I czy gminę będzie interesować kwota...

 • ernest9

  Dodano 2014-03-25 22:53 przez ernest9

  Jak wyliczyć podatek 19% od sprzedaży mieszkania?

  Witam,
  ile zapłacę podatku ze sprzedaży mieszkania przed upływem 5 lat? Mieszkanie kupiłem w 2011 r. za 20 tys. od wojskowej agencji mieszkaniowej. Z bonifikatą warte wtedy było 119 tys. zł, a w 2014 r. sprzedałem za 140 tys.
  Z pieniędzy ze sprzedaży spłaciłem kredyt hipoteczny, którym było obciążon...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania