eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Sprzedaż mieszkania, a jego finalizacja z kupującym


2014-07-22 17:35 autor: ULA1238

3 158 odsłon

Sprzedaż mieszkania, a jego finalizacja z kupującym

Mam problem w ugodowym załatwieniu sprawy. Otóż sprzedajemy z bratem mieszkanie po naszej mamie. Otrzymaliśmy je po połowie w spadku. Mamy kupca, ale problem polega na tym, że kupująca chce otrzymać klucze zanim wpłaci całą kwotę za mieszkanie, aby przeprowadzić remont tego mieszkania.

Umowa przyrzeczona będzie spisana u notariusza. Kwota jaką proponuje przed uzyskaniem kredytu to 150000 zł. Moje obawy wynikają z tego, że boję się o to, aby kupująca w trakcie remontu nie rozmyśliła się i wtedy nie zapłaci całości, mieszkanie będzie nie do użytku.

Jest jeszcze inna rzecz, że np. kupująca może wymienić zamki w drzwiach, nie zapłaci pozostałej kwoty, czyli 200000 zł i nie będzie chciała opuścić mieszkania. Stąd moje pytania:

- czy jest coś co chroni mnie przed wyżej wymienionymi sytuacjami?

- czy praktykuje się takie rzeczy?

- czy twardo stać przy swoim i najpierw pieniądze, a dopiero potem klucze?

Proszę o poradę, jak mam postąpić, bo brat boi się, że jak nie udostępnimy kluczy, to kupująca się wycofa i nadal będziemy szukać kupca. Czy są jakieś przepisy regulujące te sprawy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania