eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Klasyfikacja działalności gospodarczej


2013-09-20 16:48 autor: mademoisellemb

3 741 odsłon

Klasyfikacja działalności gospodarczej

Witam,

Od października br. rozpoczynam własną działalność gospodarczą. Będę świadczyła usługi tłumaczeniowe, a poza tym, firma ma zajmować się kojarzeniem polskich producentów z potencjalnymi odbiorcami zagranicznymi i odwrotnie, być może  handlem zagranicznym tj. sprzedażą polskich wyrobów na rynki zagraniczne. W sytuacji, gdy to nie ja jestem producentem, to towary, głównie odzież, będą robione na moje zamówienie, wg moich wzorów.

Z klasyfikacją tłumaczeń nie mam problemu, jednak jak sklasyfikować pozostałe gałęzie działalności, tak, żeby wszystko było zrozumiałe? Czy w czasie prowadzenia działalności można zmienić kody? Czy jest to odpłatne? Ile maksymalnie kodów można wpisać we wniosku o rozpoczęciu działalności?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-20 20:23 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  W klasyfikacji nie ma czegoś takiego jak "kojarzenie" producentów z klientami. Ten termin bardziej pasuje do biura matrymonialnego, ale to chyba nie jest w Pani profilu działania. W klasyfikacji proszę szukać kodów pod: projektowanie, sprzedaż, pośrednictwo. Może Pani wpisać dowolną ilość kodów PKD.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-23 10:59 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  Zmiany w ewidencji działalności są nieodpłatne, można dowolnie zwiękaszać i zminiejszać katalog rodzajów wykonywanej działalności, dowolną ilość razy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ajo

  Dodano 2013-05-07 11:44 przez ajo

  Założenie działalności a rozliczenia z partnerami

  Witam,
  Zamierzam otworzyć działalność gospodarczą, jestem programistą i głównym celem będzie sprzedaż oprogramowania. Najwięcej klientów, bo aż 70%, będzie z USA.
  Mam kilka pytań dotyczących opłat założenia działalności i metod rozliczeń z partnerami, którzy będą główną siłą napędową biznesu, gdyż ...

 • puma

  Dodano 2013-06-19 12:13 przez puma

  Faktura UE a brak kodu państwa sprzedawcy przed numerem NIP. Jakie są sankcje podatkowe?

  Wystawiliśmy faktury WDT dla kontrahenta unijnego. Po wysłaniu towaru i faktury zorientowaliśmy się, że na fakturze wystawionej przez naszego pracownika przed numerem NIP, brak kodu naszego państwa czyli PL. Czy powinniśmy wystawić notę korygującą? Czy brak naszego kodu PL pozwala podatnikowi na zas...

 • firmowaaaaa

  Dodano 2013-05-21 13:31 przez firmowaaaaa

  Pośrednik w eksporcie mięsa poza Unię Europejską

  Mam zarejestrowaną firmę, która handluję mięsem i sprzedaje większość na Słowację. Chciałbym zacząć handel w Kazachstanie. Będę kupował w Polsce koninę i sprzedawał ją do Kazachstanu. Czy jako pośrednik potrzebuję jakiegoś pozwolenia lub innych rzeczy, żebym mógł zacząć sprzedaż?

 • zbyszkof

  Dodano 2016-07-07 19:02 przez zbyszkof

  Podatek VAT w eksporcie do Norwegii

  Mam firmę zajmującą się produkcją i serwisem maszyn. Całość mojej produkcji sprzedaję do Norwegii. Kupiłem w polskiej firmie okna przesuwane do tarasu. Chcę te okna sprzedać firmie norweskiej z naliczeniem niewielkiego zysku plus wszystkie koszty towarzyszące typu: odprawa, transport. Cały VAT, jaki...

 • Chmiela11

  Dodano 2014-08-14 08:02 przez Chmiela11

  Wystawianie faktur lub rachunków własnemu oddziałowi firmy za granicą.

  Dzień dobry,
  prowadzę jednoosobową działalność w Polsce oraz świadczę usługi informatyczne. Ostatnio spotkałem się z pewną ofertą umożliwiającą zakupienie oprogramowania niezbędnego do prowadzenia mojej działalności po bardzo korzystnej cenie (spadek ceny z ok 60 000 zł do 10 000 zł).
  Jest niestety ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania