eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Wystawianie faktur lub rachunków własnemu oddziałowi firmy za granicą.


2014-08-14 08:02 autor: Chmiela11

2 559 odsłon

Wystawianie faktur lub rachunków własnemu oddziałowi firmy za granicą.

Dzień dobry,

prowadzę jednoosobową działalność w Polsce oraz świadczę usługi informatyczne. Ostatnio spotkałem się z pewną ofertą umożliwiającą zakupienie oprogramowania niezbędnego do prowadzenia mojej działalności po bardzo korzystnej cenie (spadek ceny z ok 60 000 zł do 10 000 zł).

Jest niestety kilka problemów: należy posiadać działalność w Anglii, licencja na używanie oprogramowania ogranicza się tylko dla firmy angielskiej. Nie mogę więc używać go przez polski oddział.

Większość moich kontrahentów to firmy polskie, z którymi mam podpisaną umowę długoterminową na dostarczanie usług. Nie ma możliwości, aby kontrahenci zmienili dostawcę na angielskiego.

Moje pytanie brzmi, czy mogę jako firma polska wystawiać faktury do własnego oddziału angielskiego, który byłby prawdopodobnie typu self-employee?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kriss010

  Dodano 2013-04-10 20:50 przez kriss010

  Polska działalność jednoosobowa a wystawianie faktury za granicą - niezrozumiałe

  Witam mam pytanie odnośnie tego tekstu:
  Wynagrodzenie jest wypłacane przez pracodawcę lub w imieniu pracodawcy, który nie ma miejsca zamieszkania lub siedziby w drugim państwie oraz wynagrodzenie nie jest wypłacane przez zakład lub stałą placówkę, którą pracodawca posiada w drugim państwie. Niespełn...

 • PiotrekSz

  Dodano 2013-03-13 20:34 przez PiotrekSz

  Co z podatkiem VAT gdy pracuję za granicą?

  Witam, planuję popracować ok. 2 lat w Indonezji jako tzw. kontraktor w banku, czyli jako "jednoosobowa działalność gospodarcza" zarejestrowana w Polsce. Czy wystawiając fakturę bankowi muszę również "dodać" do kwoty VAT, czy nie?
  Kiedyś miałem działalność gospodarczą i pracowałem dla włoskiej firmy....

 • Daniel8787

  Dodano 2021-03-30 17:08 przez Daniel8787

  Założenie działalności gospodarczej, praca w Anglii

  Dzień dobry. Otrzymałem ofertę pracy jako podwykonawca dla firmy Angielskiej. Usługi mam wykonywać na terenie całej Europy, włącznie z Anglią.
  Pytanie moje jest następujące: jeżeli założę działalność w Polsce, to w jaki sposób rozlicza się faktury, VAT naliczamy wtedy angielski czy 23% ? Czy proście...

 • Patryk231

  Dodano 2021-01-21 21:03 przez Patryk231

  Pierwsza faktura w Niemczech

  Witam. Od sierpnia prowadzę działalność gospodarczą na ryczałcie 5,5%. Moje pytanie dotyczy tego, co jest potrzebne do wystawienia faktury w Niemczech jako podwykonawca dla innej firmy? Czy jestem zobowiązany złożyć kwestionariusz o zwolnienia od potrącenia podatku przy robotach budowlanych?

 • kriss010

  Dodano 2013-04-15 20:39 przez kriss010

  Pytanie odnośnie świadczenia A1 z ZUS

  Witam, przedstawię krótki tekst, do którego mam zapytanie:
  Osoba prowadząca działalność gospodarczą na własny rachunek, powinna podlegać przepisom z zakresu zabezpieczenia społecznego obowiązującym w państwie, w którym jest wykonywana ta działalność. Nie ma znaczenia, gdzie dana osoba mieszka, ani w...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania