eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Jak dobrać sposób rozliczenia przy sprzedaży odzieży używanej?


2013-05-07 00:11 autor: serena

15 787 odsłon

Jak dobrać sposób rozliczenia przy sprzedaży odzieży używanej?

Chciałabym rozpocząć działalność gospodarczą - sprzedaż odzieży używanej i mam w związku z tym trochę pytań.

Pokrótce opiszę sytuację - czynsz za lokal ok. 1500 zł na miesiąc, koszty mediów jak na ten moment są mi nieznane, ale też będą występowały (prąd, woda, gaz, internet, komórki), a w niedalekiej przyszłości zatrudnię na umowę o pracę pracownicę (na początek na najniższą krajową).

Towar będę kupować od polskiego hurtownika (otrzymam od niego fakturę). Będę też korzystać z auta, więc tu też wystąpią koszty, no i jeszcze mój ZUS. Towar będę sortować i wyceniać osobiście według stanu danej rzeczy, więc też nie potrafię określić wysokości sprzedaży.

Czy przy takich niewiadomych założeniach można określić, co będzie dla mnie lepsze - ryczałt czy zasady ogólne? Ja skłaniam się ku KPiR, gdyż będę ponosiła znaczne koszty, ale może się mylę. Nie mam też pojęcia, czy od razu rejestrować się jako podatnik VAT i czy już na początku działalności zakupić kasę fiskalną.

Proszę o rady i wskazówki.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-05-07 06:28 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Wszystko zależy od wysokości marży na sprzedawaną odzież. Moim zdaniem warto tutaj wziąć pod uwagę ryczałt. Kasa fiskalna - można poczekać aż zostanie przekroczony limit zwolnienia. Co do VAT-u podobnie jak w podatku dochodowym. Wszystko zależy od narzuconej marży, ale osobiście skorzystałbym ze zwolnienia. Sprzedaż będzie na 23% stawkę i co do zasady podatek ten trzeba będzie płacić do urzędu.

  Oceń odpowiedź 4 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ilonkowa

  Dodano 2013-04-03 20:37 przez ilonkowa

  Sklep z używaną odzieżą i jej skup od klientów prywatnych.

  Witam serdecznie,
  W najbliższym czasie planujemy z Mężem otwarcie sklepu z odzieżą używaną. Ponieważ bardzo trudno znaleźć hurtownię z używaną odzieżą ciążową a zależy nam na tego typu asortymencie wymyśliliśmy, że tylko ten rodzaj będziemy skupować od ludzi.
  Tylko mam problem ze znalezieniem jakiej...

 • konto usunięte

  Dodano 2012-11-23 21:19 przez konto usunięte

  Otwieram sklepik proszę o pomoc

  Witam. Otwieram pierwszą działalność gospodarczą handel używanymi ubrankami dla dzieciaczków. Czy mogę rozliczać się na ryczałcie? Czy mogę być ryczałtowcem bez VAT-u i gdzie to się zgłasza załatwia? Czy mogę kupować zatowarowanie do sklepu typu ubranka bez faktury VAT? Na jakiej stopie się będę roz...

 • dr_ozd

  Dodano 2013-07-09 19:35 przez dr_ozd

  Sklep z odzieżą używaną prywatnie sprowadzaną z zagranicy

  Planuję otworzyć sklep, w którym zamierzam sprzedawać odzież wcześniej kupioną od prywatnych osób. Co muszę zrobić, aby był to biznes w pełni legalny? Jak rozliczać się z US?

 • maleńkaaa

  Dodano 2015-02-15 16:12 przez maleńkaaa

  Jaki wybrać podatek?

  Witam,
  od marca chcę rozpocząć działalność gospodarczą. Jestem na zasiłku przedemerytalnym i chciała bym dorobić do zasiłku. Zgłosiłam działalność do CEDIG na ryczałt. Będzie to handel odzieżą używaną.
  Jaką najlepszą i najprostszą formę opodatkowania ryczałtowego wybrać żeby nie zatrudniać księgowej...

 • paulina.kkk

  Dodano 2014-06-30 14:34 przez paulina.kkk

  Działalność gospodarcza - jaki to jest z podatkami?

  Witam,
  od pewnego czasu planuję otworzyć działalność gospodarczą z odzieżą dziecięcą. Będzie to przewaga odzieży używanej, ale planuję również wystawiać rzeczy nowe (outlet). Wszystko będę kupowała od dostawców na kilogramy.
  Wyglądałoby to mniej więcej tak, że ciuchy używane wystawiane byłyby na lic...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania