eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Jak założyć myjnię samochodową?


2016-10-24 11:23 autor: kov89

4 543 odsłon

Jak założyć myjnię samochodową?

Witam,

szukam odpowiedzi na kilka pytań dotyczących myjni samochodowej.
Jest dość dużo informacji na ten temat w internecie, niemniej jednak wciąż potrzebuje porady.

A więc zamierzam otworzyć myjnie ręczną w Żorach. Mój znajomy ma możliwość  prowadzenia garażu od swojego wujka. Na jego terenie chcę otworzyć myjnię ręczną.
Z racji, iż nie jest to standardowa myjnia samochodowa, ciężko znaleźć jasne przepisy i wymagania w tym projekcie.

Na dzień dzisiejszy wiem, że w przypadku otwarcia myjni automatycznej bądź bezdotykowej potrzebuję następujące rzeczy:

1. Decyzji z urzędu gminy/miasta o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu.

2. Pozwolenia wodno-prawnego.

3. Pozwolenia budowlanego.

Punkt pierwszy jest oczywisty, potrzeba zgody na otwarcie myjni od gminy. 
Problem zaczyna się od punktu drugiego. Moja myjnia będzie posiadać filtr wodny firmy Karcher. Dzięki niemu będę miał zamknięty obieg wody. Firma Karcher twierdzi, iż:

"systemy recyrkulacji WRP pozwalają nie tylko sprostać wymogom prawnym w zakresie odprowadzania ścieków, ale także redukują zużycie czystej wody nawet do 85%. Filtr piaskowy skutecznie oczyszcza wodę z zanieczyszczeń olejowych i pozwala na jej powtórne wykorzystanie w procesie mycia."

Kontaktowałem się z wodociągami, ale muszę stwierdzić, że wszyscy tam mają klapki na oczach. Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć czy w takim przypadku będę podlegał takim samym regulacjom jak w przypadku myjni bezdotykowych z otwartym obiegiem wody.

Drugi problem jest z punktem trzecim. Jedna rzecz, którą będę potrzebował to spływ wody, aby ja przefiltrować i użyć ponownie. Myjnia będzie prosperować na otwartym powietrzu przez cały rok. Oczywiście zainstalujemy wiaty, aby lepiej zbierać wodę i ograniczyć hałas. Chociaż w pobliżu i tak nie ma zabudowań mieszkalnych :)

W wielkim skrócie: samochody będą się ustawiać w kolejce, na prywatnej posesji, będą myte myjkami oraz suszone. Woda będzie się gromadzić w zbiorniku, potem będzie filtrowana i ponownie użyta. A więc nie ma potrzeby budowania stanowisk oraz ścieki będą zredukowane aż do 85%. 

Mam nadzieję, że wystarczająco opisałem mój projekt i doradzą państwo w sprawie punktu 2 oraz 3: pozwolenia wodno-prawnego oraz pozwolenia budowlanego.

Dziękuję i pozdrawiam
Artur

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • johanna

  Dodano 2016-10-17 10:13 przez johanna

  Założenie działalności gospodarczej na ryczałcie

  Witam,interesuje mnie założenie działalności gospodarczej jako nie VAT-owiec. Chciałabym sprzedawć wyroby ręcznie wykonywane tzw. handmade.Dodam, iż jestem zatrudniona w firmie na czas nieokreślony. Interesuje mnie podatek dochodowy, którego formą byłby ryczałt od przychodu ewidencjowanego.Proszę o ...

 • kasias_84

  Dodano 2016-10-13 13:05 przez kasias_84

  Formalności prowadzenia działalności gospodarczej

  Witam,zastanawiam się nad założeniem własnej działanlości polegajacej na sprzedaży internetowej uszytych firan, zasłon, pościeli, kocyków, obrusów itp. dodatkowo ewentualnie jakiś łatwych ciuchów. Zastanawiam się nad kwestią metkowania takich rzeczy, jak musi to wyglądać, czy muszę to robić, jakie m...

 • Sebastian.K

  Dodano 2016-12-12 19:23 przez Sebastian.K

  Założenie firmy sprzątająco-dozorującej

  Witam,czy zakładając firmę, w której będą pracowali stróże (portierzy) muszę posiadać licencję pracownika ochrony i koncesję? To znaczy stróże będą pracownikami moimi, którzy będą stróżować dozorowanć i dbać o czystość terenu innej firmy?

 • Knf

  Dodano 2016-12-08 01:00 przez Knf

  Jaki typ działalności dla jednej firmy i wielu marek oraz czy warto?

  Witam serdecznie
  kieruję się do Państwa z prośbą o doradzenie mi przy wystartowaniu z własnym biznesem zlokalizowanym głównie w sieci. Od pewnego czasu prowadzę własną małą społeczność internetową, którą chciałbym przerodzić w pełni działającą firmę na wielu płaszczyznach, ale borykam się m.in. z pr...

 • amelw

  Dodano 2016-11-14 12:10 przez amelw

  Działalność gospodarcza - kilka pytań od początkującego

  Witam,myślę nad założeniem własnej działalności gospodarczej (sprzedaż produktów cyfrowych), jednakże mam kilka pytań.1. Czy istnieje możliwość stałego podatku dla takiego świeżaka jak ja, jeżeli tak to ile by wnosiła? Pytam gdyż zależy mi na tym by nie musieć kłopotać się z księgowością. Oczywiście...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania