eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaZakładanie działalności › Pierwsza działalność gospodarcza - sklep z ubrankami. Jakie będą opłaty?


2014-05-12 11:11 autor: monika0710

5 505 odsłon

Pierwsza działalność gospodarcza - sklep z ubrankami. Jakie będą opłaty?

Witam,

planuję otworzyć swoją pierwsza działalność gospodarczą, sklep z ubrankami dla dzieci - używane i nowe.  Nigdy wcześniej nie dowiadywałam się, jakie są koszty związane z własną firmą, dlatego proszę o pomoc. 

Ubranka kupować będę w hurtowni, która sprowadza je z Anglii. Dostanę normalnie na to fakturę, początkowo ponoć powinnam zakupić towar ok. 150 kg, co kosztować mnie będzie w granicach 6000 zł.

Wynajem lokalu ok. 40m2 koszt ok 1500 zł (plus media), ZUS ok. 350 zł to już wiem.  Nie rozumiem jednak jakiegoś odliczania VAT-u, zakup kasy fiskalnej czy to konieczne? Jakie opodatkowanie mnie czeka? Pod koniec roku, co muszę zapłacić do ZUS czy US?  A co to jest ryczałt? Czy muszę być VAT-owcem? Co to oznacza? Z czym się to wiąże?

Bardzo dziękuje za pomoc, jestem kompletnie świeża w tych sprawach i nie za bardzo rozumiem w/w określenia, opłaty etc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-18 23:42 autor odpowiedzi: monika8901

  kasa fiskalna napewno będzie dla ciebie konieczna, jeśli masz zamiar dużo zarabiać,, a chyba masz :-)chodzi tu o kwotę 20 000 zł rocznie. Vat dotyczy osób, które chcą być watowcami, nie chcesz? nie musisz - jeśli nie będziesz sprzedawać produktów do których 

  http://www.podatki.egospodarka.pl/102371,Mozliwe-formy-opodatkowania-w-2014-roku,2,68,1.html  tu jes wszystko o opodatkowaniu i o ryczałcie. składki do ZUS i US płaci się miesięcznie do 10-tego każdego miesiąca, a zatrudniając pracownika do 15.  20-tego km opłaca się ubezpieczenie zdrowotne. 

  o watowcach masz tu :    

  A resztę można doczytać na www.egospodarka.pl  

  polecam, gdyż wszystko prawie wyuczyłam się stąd i na dniach otwieram dg. 

  pozdrawiam!

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • gastroczeslaw

  Dodano 2015-02-24 22:49 przez gastroczeslaw

  Czy zamiana ryczałtu na VAT może się opłacać prowadząc restaurację sezonową?

  Od trzech lat prowadzę restaurację w sezonie letnim i do tej pory odprowadzałem zryczałtowany podatek. Moje przychody były na granicy przejścia na podatek VAT. W tym roku zastanawiam się nad wprowadzeniem do sprzedaży napojów alkoholowych, co automatycznie wiąże się z przejściem na VAT.Czy kwota odp...

 • gachu

  Dodano 2013-12-28 15:50 przez gachu

  Jaką firmę założyć najlepiej, jak się ma dostęp do hurtowni?

  Dzień dobry,
  chciałbym założyć firmę, bo mam dostęp do hurtowni tylko nie wiem jaką i czym sie różni ryczałt od VAT-u. Nie mam żadnego pojęcia o tym, dlatego tu piszę.
  Proszę o odpowiedź.

 • paulina.kkk

  Dodano 2014-06-30 14:34 przez paulina.kkk

  Działalność gospodarcza - jaki to jest z podatkami?

  Witam,
  od pewnego czasu planuję otworzyć działalność gospodarczą z odzieżą dziecięcą. Będzie to przewaga odzieży używanej, ale planuję również wystawiać rzeczy nowe (outlet). Wszystko będę kupowała od dostawców na kilogramy.
  Wyglądałoby to mniej więcej tak, że ciuchy używane wystawiane byłyby na lic...

 • halcia4

  Dodano 2014-02-07 15:26 przez halcia4

  Samochód w firmie. Jaki wybrać i jak rozliczać?

  Witam,
  prowadzę działalność gospodarczą (sklep). Jestem VAT-owcem i PKPiR. Chcę kupić nowy samochód, który będzie przeznaczony do działalności i prywatnie. Jak najlepiej: czy z homologacją ciężarową czy osobowy?
  Zależy mi żeby odliczyć VAT od zakupu i później koszty paliwa (benzyna), eksploatacji ks...

 • anna0601

  Dodano 2014-01-15 18:18 przez anna0601

  Etat i ryczałt. Co z wystawianymi fakturami?

  Od lipca 2010 r. prowadzę działalność gospodarczą. Rozliczam się ryczałtem i jestem czynnym płatnikiem VAT. W styczniu 2013 r. zostałem zatrudniony na etat.
  Od lutego 2014 pracodawca proponuje mi dodatkowo współpracę na działalności - usługi niezwiązane z etatem. Czy wystawiając faktury VAT za wykon...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakładanie działalności

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania