eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wymeldowanie członka rodziny


2014-02-07 13:42 autor: Dyniu

5 165 odsłon

Wymeldowanie członka rodziny

Witam,

chcemy z mężem wymeldować syna z jego córką i jego partnerką. Dodam, że syn mieszkał w naszym starym domu, a my już w nowo wybudowanym rok czasu. Oba domy stały na jednej działce.

Niestety stary dom, w którym mieszkał syn spalił się doszczętnie i od 2 lat syn wynajmuje w innej miejscowości mieszkanie i tam mieszkają razem. My mamy nadany nr domu ten sam, który miał stary dom, a którego nie ma, bo spłonął, więc syn nadal jest u nas zameldowany.

Czy bez problemu go wymeldujemy wraz z jego córką i partnerką? Jak napisać dobrze wniosek do gminy o wymeldowanie, aby udało się nam ich wymeldować? Dodam, że znamy jego adres, gdzie wynajmują mieszkanie od 2 lat.

Pytanie zaktualizowano 2014-02-18 22:08

Witam.Wniosek o wymeldowanie syna z rodzina zostal zlozony w gminie. 

Dzis przyszlo zawiadomienie wszczetym postepowaniu o wymeldowanie z pobytu stalego.

W zwiazku z powyzszym na podstawie Art.50 & 1 KPA wzywam do zlozenia wyjasnien w dniu......./...../2014 roku  o godz.10:00 w Urzedzie Gminy ........pok.4.

Mam pytanie o co tu chodzi z tym zlozeniem wyjasnien,jesli wszystko bylo napisane we wniosku,a pani ktora ten wniosek przyjela ,to mowila ze wystarczajace przeslanki ,aby ich wymeldowac.

Dodam ze taki sam dokument jak ja dostalem,mial otrzymac do wiadomosci syn z rodzina.

Czy to znaczy ,ze oni tez tam beda musieli sie stawic?

Chce wiedziec jak to pozytywnie zakonczyc,aby byli wymeldowani z mojego domu,w ktorym nigdy nie mieszkali.

Czym sie kierowac i co mowic jak bedzie trzeba???

Prosze o rade!!!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-07 15:07 autor odpowiedzi: Łukasz Obrał - radca prawny

  Należy złożyć wniosek o wszczęcie z urzędu postępowania o wymeldowanie syna i jego rodziny.

  We wniosku należy wskazać, że osoby te trwale i dobrowolnie opuściły miejsce zameldowania i niedopełniły obowiązku wymeldowania się.

  Należy wskazać kiedy syn z rodziną opuścił miejsce zameldowania, że zabrał wszystkie swoje rzeczy i że ma nowe miejsce pobytu od 2 lat (podać adres).

  Oczywiście należy wskazać, że syn z rodziną był zameldowany w starym domu, który spłonął, a w tym nowym, który ma taki sam nr nigdy nie zamieszkiwał.

  Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy/miasta.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 21:50 autor odpowiedzi: Dyniu

  Witam.Wniosek o wymeldowanie syna z rodzina zostal zlozony w gminie. Dzis przyszlo zawiadomienie o wszczetym postepowaniu o wymeldowanie z pobytu stalego.W zwiazku z powyzszym na podstawie Art.50 & 1 KPA wzywam do zlozenia wyjasnien w dniu....../....../2014 roku o godz.10:00  w Urzedzie Gminy..............pok.nr 4.  Mam pytanie o co tu chodzi  z tym zlozeniem wyjasnien ,jesli wszystko bylo napisane we wniosku,a pani ktora ten wniosek przyjela to mowila ze dosc wystarczajace przeslanki aby ich wymeldowac.Dodam ze taki sam dokument jak ja dostalem mial otrzymac syn z rodzina.czy on tez tam bedzie musial sie stawic? Chce wiedziec jak to pozytywnie zakonczyc, aby byli wymeldowani,czym sie kierowac,co powiedziec. Prosze o rade.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-03-05 15:47 przez konto usunięte

  Rozliczanie małżonków a meldunek

  Witam,
  mam takie pytanko, jeśli mój mąż rozlicza się rocznie a ja razem z nim ale ja mam inny meldunek niż on. I w ubiegłym roku składałam oświadczenie i wypełniałam taki załącznik, że razem z nim mieszkam to w tym roku w zeznaniu  PIT-37 pisze swój adres zamieszkania czy miejsce zameldowania? Czy z...

 • pjedraszek7

  Dodano 2013-12-07 12:32 przez pjedraszek7

  Wynajem mieszkania bez meldunku

  Witam,
  jestem zameldowany w Krakowie, a moja żona w Poznaniu (obecnie w ciąży). Od pół roku wynajmujemy razem mieszkanie w Gdańsku, jednakże właściciel nie chce nas zameldować nawet na pobyt tymczasowy. Czy niesie to jakieś konsekwencje prawne? Co będzie z dzieckiem, jak się urodzi? Gdzie powinno by...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-01-10 11:14 przez konto usunięte

  Wyszłam za mąż. Czy mogę się sama rozliczyć?

  Witam,piszę do Państwa ponieważ w 2015 r. wyszłam za mąż, co za tym idzie zmieniłam nazwisko i adres zamieszkania. Pracuję na umowę o pracę, mąż jest rolnikiem ryczałtowym.Czy bez problemu mogę się rozliczyć sama? Jakie dokumenty muszę złożyć w US? Czy muszę coś złożyć w US w związku ze zmianą adres...

 • Sylvuszka

  Dodano 2016-01-03 14:03 przez Sylvuszka

  Becikowe - jeden pracujący rodzic

  Witam, jak to jest w końcu z tym nowym becikowym? Jestem w ciąży, jeszcze studiuję, później będę bezrobotna. Mój mąż ma umowę o pracę. Czy przysługuje nam comiesięczna wypłata becikowego? Bo co forum, to inaczej piszą, dlatego proszę o wypowiedź eksperta. I gdzie się starać o becikowe, jeśli jestem ...

 • majka480

  Dodano 2014-11-19 17:19 przez majka480

  Becikowe z urzędu miasta a KRUS

  Witam,
  mąż od kwietnia opłaca sobie KRUS, jest zameldowany na wsi, a ja jako jego żona mam meldunek w mieście i tam mieszkamy. W grudni urodzę drugie dziecko i z urzędu miasta dostanę becikowe oraz dodatek do niego.
  Czy mąż też może liczyć na jakieś pieniądze z KRUS na dziecko? Dodam, że ja mam ubez...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania