eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zmiana etatu z 3/4 na pełen etat a zasiłek chorobowy w czasie ciąży


2020-10-10 20:01 autor: Joannajot

4 132 odsłon

Zmiana etatu z 3/4 na pełen etat a zasiłek chorobowy w czasie ciąży

Witam, 
Od maja do sierpnia włącznie firma obniżyła pensje z pełnego etatu do 3/4. Od 1 września firma wróciła do pełnego etatu. Od 1 sierpnia przebywam na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą. Cały czas dostaję pomniejszony zasiłek w związku z pójściem na L4 w trakcie tarczy.

Czy jest szansa na powrót na wynagrodzenie z pełnego etatu?  Na jaki czas musiałabym wrócić do pracy? Czy wchodzi w grę powrót na urlop np. na miesiąc i ponowne pójście na zwolnienie? Skoro zasiłek liczony jest z 12 ostatnich przepracowanych miesięcy to czy jest sens powrotu na 1 miesiąc?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-10-11 13:56 autor odpowiedzi: Jowita

  Proszę przerwać pobieranie zasiłku na 1 dzień wtedy podstawa wymiaru zasiłku będzie ustalana na nowo tylko od zmiany wymiaru etatu ale nie z 12 miesiecy. Podstawą wymiaru zasiłku będzie kwota z umowy o pracę po zmianie wymiaru czasu pracy.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2020-10-11 16:33 autor odpowiedzi: Joannajot

  Dziękuje za odpowiedź. 
  Zastanawia mnie tylko jak to jest że tutaj nie będzie wyliczane wynagrodzenie z 12 ostatnich miesięcy tylko z podstawy na umowie o pracę zgodnie powrotem na pełen etat. Czyli nie muszę przepracować na pełnym etacie całego miesiąca? Jeden dzień przerwania pobierania zasiłku w zupełności wystarczy żeby na nowo obliczyć wynagrodzenie?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • EvelinaB

  Dodano 2020-12-14 16:43 przez EvelinaB

  Wynagrodzenie na L4 ciążowym

  Chciałam się dowiedzieć, jakie powinnam dostawać wynagrodzenie, jeżeli pracuję na cały etat już ponad rok, moja podstawa to 3320 zł brutto i do tego była doliczana premia za "obecność" 600 zł brutto, która jest przyznawana za nie opuszczenie pracy z powodu L4 albo urlopu na żądanie.
  I moje pytanie j...

 • tulipan934a

  Dodano 2020-10-22 22:27 przez tulipan934a

  Jak wyliczane jest zwolnienie po przekroczeniu progu podatkowego?

  Jestem w ciąży. Od stycznia chcę odejść na zwolnienie. 2 miesiące temu przekroczyłam próg podatkowy i mam pomniejszoną pensję. Mój mąż osiąga niskie dochody. W następnym roku rozliczymy się wspólnie, dlatego moje dochody plus jego nie przekroczyłyby podatku w 2021. 
  Mam więc pytanie czy jest możliwo...

 • Beti19

  Dodano 2020-08-08 16:57 przez Beti19

  Kiedy mogę wrócić na cały etat będąc na L4 ciążowym?

  Witam. Jestem na L4 ciążowym od końca marca. Od kwietnia do czerwca moja firma skorzystała z tarczy. Zmniejszyła pracownikom etaty 80/100. Ja przebywając na zwolnieniu nawet nie wiedziałam o zmniejszeniu mi etatu. Zorientowałam się dopiero po wypłacie, która była dużo niższa.
  Od lipca firma powrócił...

 • konto usunięte

  Dodano 2020-07-17 22:31 przez konto usunięte

  Zmiana etatu a zasiłek z tytułu choroby w ciąży

  Od 1 do 30 czerwca w mojej firmie nastąpiło zmniejszenie etatu. W tym czasie poszłam na zwolnienie lekarskie z powodu choroby w trakcie ciąży. Mój zasiłek jest naliczany od dochodów pomniejszonych czerwcowych. Zwolnienie od czerwca do lipca.
  Czy jeśli wrócę do pracy w lipcu i będę pracować jakiś cza...

 • konto usunięte

  Dodano 2020-07-13 13:48 przez konto usunięte

  Wypłata chorobowego

  Witam, mój pracodawca, korzystając z tarczy, obniżył etat i pensję do 0,8 w okresie od kwietnia do czerwca. Od 1 lipca pracownicy wracają na cały etat i 100% pensji. Jestem w ciąży i przebywam na L4 od maja.
  Czy jeżeli w sierpniu wezmę jednodniowy urlop i tym samym przerwę kontynuacje chorobowego to...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania