eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2008-01-09 22:50 autor: zwr

2 343 odsłon

Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego

Witam!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedż na poniższe pytanie:

"Od 2 grudnia 2005 roku pracowałam w zakładzie pracy na pełnym etacie (z pełnym ubezpieczeniem społecznym ZUS) do dnia 30.11.2006 r. W trakcie trwania tego zatrudnienia w dniu 31.05.2006 r. urodziłam dziecko (trzecie dziecko) i wykorzystałam należny urlop macierzyński. Z dniem 1 grudnia 2006 r. umowa o pracę została rozwiązana na zasadach porozumienia (obopólne porozumienie pomiędzy pracodawcą i pracownikiem). Od m-ca grudnia 2006 r. do m-ca grudnia 2007 byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna z prawem do zasiłku. Od dnia 2 stycznia 2008 r. zostałam zatrudniona znowu w tym zakładzie, gdzie pracowałam poprzednio w wymiarze pełnego etatu z pełnym ubezpieczeniem społecznym ZUS. Urodzonym w dniu 31 maja 2006 r. dzieckiem zobowiązała się opiekować moja mama i wszystko było w porządku do dzisiaj, ponieważ okazało się po otrzymaniu wyników z badań lekarskich, że Mamę czeka pilnie poważna operacja i praktycznie nawet jeżeli operacja się powiedzie, to przez wiele miesięcy Mama nie będzie się mogła opiekować moim dzieckiem. Pracodawca, który zna moją sytuację, jest mi skłonny udzielić bez żadnych przeszkód z dniem 1 lutego 2008 r. urlop wychowawczy w wymiarze 2 lat w celu sprawowania opieki nad dzieckiem urodzonym 31 maja 2006 r. Obecnie otrzymuję na troje moich dzieci zasiłek rodzinny (moja rodzina spełnia kryteria dochodowe określone przepisami). Mam pytanie czy w takim stanie jaki przedstawiłam wyżej z chwilą przejścia na urlop wychowawczy będzie mi przysługiwał 'Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego'? "

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-01-11 14:12 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Raczej nie. Dodatek nie przysługuje osobie, jeżeli: bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego pozostawała w stosunku pracy przez okres krótszy niż 6 miesięcy. (art. 10 ust. 5 ustawy o świadczeniach rodzinnych)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-05-01 18:42 autor odpowiedzi: basia.biz1

  witam !

  mam pytanko jestem w ciąży mój stan cywilny to panna

  czy przysługuje mi dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego spełniam warunki pracowałam długo przed ciążą i mam umowę na stałe ,ale czy to że nie jestem w związku małżeńskim będzie jakąś przeszkodą w otrzymywaniu świadczeń pieniężnych z tego tytułu ??

  jesteśmy razem ale nie zamierzam narazie wychodzić za mąż .

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-05-01 18:43 autor odpowiedzi: basia.biz1

  bardzo dziękuje za wszystkie na ten temat info

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-06-16 20:32 autor odpowiedzi: mycha796

  witam mam pytanko. chcialabym isc na urlop wychowawczy,mam zasilek rodzinny na troje dzieci .czy przysluguje mi jeszcze jakis dodatek.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania