eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia kontraktu


2016-06-01 19:19 autor: M.E.

2 230 odsłon

Wynagrodzenie w okresie wypowiedzenia kontraktu

Witam serdecznie, 

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Współpracuję na zasadzie kontraktu z pewną firmą, która wypowiedziała kontrakt z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, zgodnie z zapisem na umowie.  

Zgodnie z wytyczną od mojego "przełożonego" zostałam poproszona o nie świadczenie usług w okresie wypowiedzenia.  Czy zachowuję w tym przypadku prawo do wynagrodzenia,  jeśli zapis w umowie brzmi, iż wynagrodzenie wynosi XX zł miesięcznie (bez jakichkolwiek dalszych adnotacji)?

Czy jeśli moja osoba podczas współpracy została uwzględniona w strukturze firmy, dla której świadczyłam usługi, może to świadczyć o fakcie, iż powinnam być zatrudniona na podstawie umowy o pracę?

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-06-01 19:35 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli w umowie jest zapis o okresie wypowiedzenia to nalezy się Pani zapłata za czas trwania kontraktu. Jezeli jest ustalona stawka za miesiąc, to tyle powinna Pani dostać. Umowa o pracę nie wchodzi w grę.

  M.E. skomentował/a odpowiedź 2016-06-01 19:42

  Dziękuję szybką za odpowiedź. Czy podstawą prawną jest zawarty przez obie strony kontrakt, czy też jest podstawa prawna mówiąca o tego typu współpracy, na którą mogę się powołać?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ola231983

  Dodano 2019-09-13 13:16 przez ola231983

  Pytanie o wypowiedzeniu

  Witam,jestem na działaności gosdarczej jednoosobowej, ale mam kontrakt na rok. Właśnie dostałam wypowiedzenie e-mailem na moje prywatne konto, więc udam, że tego nie ma. Dziś mamy 12.09, a wypowiedzenie jest niby od 31 lipca. Nie dostałam nic więcej, jak mam się odnieść do tego? Czy na dzień dzisiej...

 • altek

  Dodano 2019-02-22 18:06 przez altek

  Praca na kontrakt a umowa o pracę

  Witam,zainteresowałem się pracą w ZAE/Arabii Saudyjskiej. Wiadomo wyjazd nie na stałe, a na kilka lat w celach zarobkowych. Dostępny formy podpisania umowy to: contract lub permanent.Stąd pytanie: czy macie jakieś opinie, doświadczenie z tym związane? Czy jeśli chcę popracować np. 5 lat muszę wybrać...

 • roma66

  Dodano 2015-09-01 07:31 przez roma66

  Data wypłaty

  Witam,moje pytanie dotyczy terminu wypłaty wynagrodzenia. W regulaminie jest zapis wynagrodzenie płatne raz w miesiącu z dołu 28 dnia miesiąca.Czy jest to właściwe i jak traktować dni następujące po 28?Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • pat5

  Dodano 2015-04-10 13:43 przez pat5

  Czy należy mi się wypłata chorobowego z ZUS?

  Witam,
  jestem na wypowiedzeniu 3-miesięcznym, i dodatkowo na L4. Mam obawy co do wypłaty z ZUS zasiłku chorobowego.
  Jeśli przedłuży mi się czas choroby powyżej 33 dni, to czy otrzymam zasiłek chorobowy z ZUS w przypadku gdy pracodawca zalega od 12 miesięcy z opłatami składek ZUS?
  Jestem zgłoszona w ...

 • lucyna60

  Dodano 2015-03-31 10:46 przez lucyna60

  Rozwiązanie umowy a przejście na emeryturę

  Witam,odchodzę na emeryturę 18 kwietnia. Czy pracodawca ma prawo rozliczyć się ze mną z wszystkimi finansami z dniem rozwiązania umowy? Czy muszę czekać, a jak tak to ile czasu, bo wypłatę otrzymuję do 10. każdego miesiąca?Pozdrawiam

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania