eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Ciąża, a średnia wynagrodzenia


2015-12-01 10:37 autor: Stella

1 389 odsłon

Ciąża, a średnia wynagrodzenia

Witam,

mam 3 pytania, uprzejmie proszę o odpowiedź:

1. Jestem w 3. miesiącu ciąży, pracuję w obecnej firmie od 4 lat na umowę o pracę, w ciągu roku miałam jeszcze dodatkowo umowę zlecenie u tego samego pracodawcy, jako iż mam drugą umowę, umowa zlecenie została również opodatkowana i odciągnięto od niej podatki i ZUS.

Czy obliczając średnią z całego roku, mam zawrzeć również dochód z umowy zlecenie, od której zostały odciągnięte składki? Czy do umowy mam wliczyć również profity na święta? (opodatkowane).  

2. Równolegle jestem zatrudniona w innej firmie od 2 miesięcy na umowę o pracę w niepełnym wymiarze godzin. Czy jak pójdę na zwolnienie, to czy należy się mi z tego tytułu wynagrodzenie na L4 oraz na urlopie macierzyńskim?

3. Czy jeśli podczas urlopu macierzyńskiego zajdę w drugą ciążę, to z jakiego okresu liczy mi się ponownie średnia sprzed pierwszej ciąży? (biorąc pod uwagę ciągłość zwolnień), czy wynagrodzenie przysługuje mi z 2 opisanych powyżej źródeł?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Klaudia1985

  Dodano 2015-08-09 13:28 przez Klaudia1985

  Umowa o pracę , umowa zlecenie a zasiłki chorobowe

  Dzień dobry,
  aktualnie pracuję na umowę o pracę do sierpnia 2016 r. i umowę zlecenie do końca 2015 r. opłacam z dwóch miejscwszystkie składki (łącznie z chorobowym). Prace są od dwóch różnych pracodawców. Jestem w drugim miesiącu ciąży.
  1. Obaj pracodawcyopłacają  składki ZUS, zdrowotne, chorobowy. ...

 • MarlenaKo

  Dodano 2022-01-18 21:02 przez MarlenaKo

  2 umowy o pracę a zwolnienie w czasie ciąży

  Jestem zatrudniona od 4 lat na umowę o pracę oraz czas nieokreślony w jednej firmie. Równocześnie zaczęłam pracę w drugiej firmie w oparciu o umowę o pracę. Pracuję w niej tydzień, a ginekolog potwierdził ciążę.
  Moje pytanie jest następujące - czy jeśli pójdę na zwolnienie przed upływem przepracowan...

 • smerfetka716

  Dodano 2017-09-29 17:52 przez smerfetka716

  Praca na pół etatu i równoczesna umowa zlecenia a zasiłek macierzyński

  Pracuję na pół etatu na umowę o pracę na czas nieokreślony i zarabiam 1700 zł netto, równocześnie pracuję na umowie zlecenie, gdzie osiągam zarobki wynoszące ok. 1200 zł netto i dobrowolnie odkładam składkę chorobową. Czy w związku z tym, w sytuacji zajścia w ciążę i zwolnienia lekarskiego przysługu...

 • Anjoszka1

  Dodano 2015-11-13 10:06 przez Anjoszka1

  Umowa o pracę i umowa zlecenie u różnych pracodawców a zwolnienie lekarskie

  Kochani eksperci...no ZUS oraz Mój pracodawca na razie nie są w stanie odpowiedzieć mi na pytanie a wydawało mi się, że odpowiedź jest łatwa a jednak...Pracuję u dwóch innych pracodawców.U jednego mam umowę o pracę i w tej chwili jestem na wychowawczym, natomiast przerwałam wychowawczy (15.11.2015) ...

 • Sabi

  Dodano 2015-10-19 09:59 przez Sabi

  Koniec umowy zlecenia i ciąża. Co z zasiłkiem macierzyńskim i L4?

  Dzień dobry,pracowałam 2 lata, miałam odprowadzane składki chorobowe i w międzyczasie zaszłam w ciążę. Podczas pobierania zasiłku macierzyńskiego skończyła mi się już umowa zlecenie i obecnie nie pracuję, ale nadal jestem na urlopie macierzyńskim wypłacanym przez ZUS, jeszcze pół roku. Jeśli przed s...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania