eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Niemieckie prawa ciężarnej na polskim zwolnieniu


2015-11-10 14:44 autor: kamila2015

1 775 odsłon

Niemieckie prawa ciężarnej na polskim zwolnieniu

Jestem zatrudniona w niemieckiej firmie, a także jestem w 3 miesiącu ciąży. Mój narzeczony zaniósł dziś do firmy polskie zwolnienie. Natomiast oni przyjęli to zwolnienie, ale wręczyli mu dokument gdzie jest napisane, że nie jestem w stanie pracować, czy coś w tym stylu.

Powiedzieli mu także, że jeżeli to podpiszę, to będę miała płacone tylko do końca umowy, a więc do 28 grudnia. Nie wiem co zrobić, a czy to podpisać ale to nie będzie sensu a boję się jak będę dostarczać same zwolnienia, to nie będę miała płatnego.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co mam zrobić i jak to załatwić? Słyszałam, że po 3 miesiącu ciąży muszą mi płacić do dnia porodu 100%. Czy po prostu wszystko będzie tak jak pójdę do niemieckiego ginekologa?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • cisek.magda

  Dodano 2015-02-28 17:24 przez cisek.magda

  Praca w Niemczech a zasiłek chorobowy

  Witam,od sierpnia 2013 pracuję legalnie w Niemczech. Jestem zatrudniona u prywatnej osoby jako gospodyni, sprzątanie willi jak i opieka nad dziećmi itp. Miesięczne wynagrodzenie mam różne, w zależności od przepracowanych godzin.Czy w okresie ciąży przysługuje mi płatne zwolnienie lekarskie? Praca je...

 • paulina_m87

  Dodano 2014-09-08 14:50 przez paulina_m87

  L4 w ciąży z powodu szkodliwych warunków pracy a praca w Niemczech

  Witam,
  mam problem, mój lekarz ginekolog nie chce mi przedłużać zwolnienia lekarskiego. Jestem w 18. tygodniu ciąży, ja i dziecko jesteśmy zdrowi, natomiast praca, którą wykonuję stwarza zagrożenie. Pracuję przy lakierni, cały dzień mam kontakt ze szkodliwymi substancjami.
  Od tego samego ginekologa ...

 • Anna8001

  Dodano 2013-10-10 09:02 przez Anna8001

  Jak uzyskać dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej w Niemczech?

  Jestem zatrudniona w Polsce na umowę o pracę, obecnie jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu chorobowym. Mój mąż pracuje w Niemczech - umowa o pracę. Chciałabym wyjechać do niego na stałe i tam urodzić dziecko nie rezygnując jednocześnie z pracy w Polsce tzn. po zwolnieniu chorobowym przejść na za...

 • martka-a

  Dodano 2016-10-24 20:03 przez martka-a

  L4 a wypowiedzenie w ciąży u niemieckiego pracodawcy

  Witam,pracuję w Niemczech, mam umowę na czas określony (do końca bieżącego roku), a jestem w ciąży i dostałam L4, które wysłałam do pracodawcy, lecz on następnego dnia wystawił mi 3-tygodniowe wypowiedzenie.Co w tej sprawie mam zrobić, do kogo się udać?

 • monika0504

  Dodano 2016-05-19 14:32 przez monika0504

  Pośrednictwo pracy. Ciąża i praca za granicą a wygaśniecie umowy

  Witam,pracuję w Niemczech rok przez pośredniczą firmę. Umowa kończy mi się 30.06.2016 r. Jestem w ciąży, dostałam zakaz pracy od lekarza i chciałabym się dowiedzieć czy firma może mi nie przedłużyć umowy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania