eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Kiedy może się zmienić podstawa wyliczenia zasiłku macierzyńskiego?


2015-08-12 17:09 autor: mamaoli

2 092 odsłon

Kiedy może się zmienić podstawa wyliczenia zasiłku macierzyńskiego?

Jestem na urlopie rodzicielskim. W trakcie tego urlopu zostało zlikwidowane moje stanowisko pracy, otrzymałam zmianę warunków umowy (od 1 maja 2015), co wiązało się z utratą dodatku funkcyjnego. 7 września 2015 wrócę do pracy na niższe stanowisko.

Zaczęłam otrzymywać mniejszy zasiłek macierzyński. Czy w związku z utratą  dodatku funkcyjnego zmieniła się podstawa do wyliczenia mojego zasiłku macierzyńskiego? Sądziłam, że podstawę wylicza się za ostatnie 12 miesięcy przepracowane PRZED urlopem macierzyńskim i nie zmienia się podczas trwania urlopu.

Dodatek funkcyjny nie jest wypłacany w mojej firmie za czas nieobecności w pracy np. podczas choroby, są natomiast odprowadzane od niego wszelkie składki. Dodam tylko, że przed porodem przebywałam jakiś czas na zwolnieniu lekarskim, więc podstawa zasiłku została wyliczona jeszcze wcześniej.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-08-13 06:45 autor odpowiedzi: Jowita

  Podstawa do zasiłku nie powinna być ustalana na nowo w związku z utratą dodatku funkcyjnego.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek macierzyński na nowych zasadach. Znika luka prawna

  Zasiłek macierzyński na nowych zasadach. Znika luka prawna

  Niebawem zlikwidowana zostanie luka prawna, która dotychczas pozwalała "przedsiębiorczym" przyszłym mamom w łatwy sposób uzyskać bardzo wysoki zasiłek macierzyński. Niestety okazało się, że potrzebne zmiany uderzyły również w osoby ...

 • Urlop rodzicielski 2014

  Urlop rodzicielski 2014

  Urlop rodzicielski to nowa forma urlopu po urodzeniu lub wzięciu na wychowanie dziecka, kierowana do obojga rodziców.

 • Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  Zasiłek macierzyński 2014 - nowe zasady dla wszystkich

  W przyszłym roku wszystkie zasiłki macierzyńskie będą już naliczane według nowych zasad. Już przy jednym dziecku można będzie pobierać świadczenie nawet przez okres 12 miesięcy.

 • Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński 2014

  Urlop macierzyński w ostatnich latach przeszedł dużą transformację, dotyczącą nie tylko długości, ale przede wszystkim możliwości dzielenia go z ojcem dziecka. Staje się zatem w coraz większym stopniu urlopem rodzicielskim. Obecnie ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania