eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › L4 i aneks pełnego etatu


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2015-07-31 20:46 autor: SouljaG

1 999 odsłon

L4 i aneks pełnego etatu

Witam,

w pracy posiadam obecnie aneks do umowy na pełny etat do końca września tego roku. Obecnie jestem na L4 z powodu ciąży. Kolejnego aneksu ze zmianą etatu nie posiadam.

Czy pracodawca może zmienić mi etat z pełnego na pół gdy będę na zwolnieniu cały czas? Personalna stwierdziła, że do końca września będę otrzymywała wynagrodzenie wyliczone z pełnego etatu a następnie zmienią je na wynagrodzenie z połowy etatu, bo taki będzie aneks.

Czy taka sytuacja jest możliwa?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-31 21:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Z tego co pani napisała, tonie zmieni pani warunków tylko powrócą poprzednie. Jezeli będzie Pani na zwolnieniu nieprzerwanie do porodu to zasiłek będzie naliczany z całego etatu i zmiana Pani nie zaszkodzi.

  SouljaG skomentował/a odpowiedź 2015-09-21 12:16

  Witam, odświeżam temat, ponieważ sprawa trochę mnie zaskoczyła. Być może źle się wyraziłam, bądź nie napisałam czegoś ważnego i chciałabym dopytać czy to jest zgodne z prawem. Otóż byłam dziś w pracy aby oddać zwolnienie lekarskie i rozmawiałam z personalną, zapytałam ją o to jak będzie wyliczane moje zwolnienie na co ona odrzekła, że od października będzie wyliczane z 1/4 etatu, ponieważ ten ostatni aneks był czasowy - tak jak napisałam wcześniej do końca września. Być może nie napisałam, że umowę o pracę mam do końca 2017 roku, 1/4 etatu, ponieważ szkoła mi nie pozwalała na początku na więcej. W trakcie pracy i roku akademickiego dość często zmieniałam etat, bo zajęcia pozwalały mi na większą dyspozycyjność. Od lipca do końca września był ten aneks pełnego etatu. przed lipcem etat był 1/4 ze względu na szkołę. Od lipca jestem na zwolnieniu ciążowym nieprzerwanie. I teraz tak naprawdę sytuacja trochę mnie martwi bo nawet nie z połowy a 1/4 będzie wyliczany zasiłek chorobowy tak jak po

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-31 23:49 autor odpowiedzi: SouljaG

  Super :) dziekuje za odpowiedź :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2015-03-04 20:14 przez konto usunięte

  Podwyżka pensji po wychowawczym a druga ciąża. Ile wyniesie zasiłek?

  Witam,
  1 marca wróciłam do pracy po wychowawczym a jestem w 2 w ciaży. Chcę przepracować cały marzec i kwiecień a w maju przejść na zwolnienie lekarskie z dniem powrotu do pracy dostałam aneks do umowy zwiększający moją wypłatę.
  Moje pytanie brzmi: na podstawie czego zostanie wyliczona moja pensja, ...

 • awa85

  Dodano 2014-09-02 20:06 przez awa85

  Zasiłek chorobowy i macierzyński. Ile wyniosą?

  Witam,
  pracowałam od 1 sierpnia 2013 r. do 30 lipca 2014 na umowę o pracę na pół etatu i stawce 840. Pod koniec lipca okazało się, że jestem w ciąży i pracodawca od 1 sierpnia dał mi cały etat na 1680 zł.
  Źle znoszę te pierwsze tygodnie i chciałabym skorzystać z zwolnienia L4 i na nim pozostać aż do...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-09-20 11:09 przez konto usunięte

  Zmiana etatu w ciąży a wypłacane zwolnienie

  Witam,jestem zatrudniona na pół etatu, ale od nowego miesiąca będę miała cały etat, bo okazało się, że jestem w ciąży.Jak będzie wyliczone zwolnienie lekarskie, gdybym chciała iść na nie już od grudnia czyli 3 miesiące po zmianie etatu?

 • agatti13

  Dodano 2015-07-11 22:19 przez agatti13

  Podwyżka podczas L4

  Witam,jestem na zwolnieniu ciążowym. W następnym miesiącu mamy otrzymać podwyżki.Czy to będzie brane podczas wypłaty mi wynagrodzenia na zwolnieniu a później na macierzyńskim? Czy będę stratna?Pozdrawiam

 • przyszlamama2

  Dodano 2015-05-10 10:57 przez przyszlamama2

  Jakie średnie wynagrodzenie otrzymam na L4 podczas ciąży przy zmianie warunków zatrudnienia?

  Witam serdecznie,
  pracuję w firmie od października 2013 r. zarobkami 2200 zł brutto. Dostałam awans i od stycznia 2015 r. otrzymuję pensję 4500 zł brutto - zmieniła mi się umowa o pracę.
  Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży :)
  Moje pytanie brzmi: czy podczas zwolnienia lekarskiego oraz późnie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Działalność gospodarcza: już wkrótce duże zmiany w zasiłkach

  Działalność gospodarcza: już wkrótce duże zmiany w zasiłkach

  Elektroniczne zwolnienia lekarskie, nowe stawki naliczania świadczeń w razie choroby oraz koniec z wysokim zasiłkiem macierzyńskim dla prowadzących firmę kobiet. Takie zmiany czekają przedsiębiorców, którzy korzystają z dobrowolnego ...

 • Zmiana wynagrodzenia a podstawa zasiłku macierzyńskiego

  Zmiana wynagrodzenia a podstawa zasiłku macierzyńskiego

  Podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym pracownica rozpoczęła korzystanie z urlopu macierzyńskiego. W sytuacji ...

 • Wynagrodzenia w Trójmieście w 2022 roku

  Wynagrodzenia w Trójmieście w 2022 roku

  W 2022 roku mediana wynagrodzeń w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia) wyniosła 6 730 PLN. 25% najniżej wynagradzanych pracowników zarabiało mniej niż 5 000 PLN, a 25% najwyżej wynagradzanych zarabiało więcej niż 9 784 PLN.

 • Podwyżki wynagrodzeń - trendy 2023

  Podwyżki wynagrodzeń - trendy 2023

  Rosnąca inflacja spowodowała, że pracownicy oczekują wyższych wynagrodzeń. Z drugiej strony pracodawcy obawiają się zahamowania wzrostu gospodarki. Jak wpłynie to na kształtowanie się wynagrodzeń w 2023 roku?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania