eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wynagrodzenie w ciąży i po niej


2015-04-16 23:19 autor: hunters

1 428 odsłon

Wynagrodzenie w ciąży i po niej

Witam,

jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, cały etat i obecnie jestem w 29. tygodniu ciąży.

Obecnie jestem na 2-tygodniowym L4 (ciąża - problem z nerkami do poleżenia), byłam też 2 tygodnie na L4 w marcu (ten sam problem), natomiast w lutym dostałam całkiem niezłą premię (opodatkowana, jak wynagrodzenie zasadnicze), która myślałam, że wliczy mi się później do podstawy obliczenia wynagrodzenia (za ten okres 12 miesięcy).

Ale, z racji tego, że moja lekarka nie widzi potrzeby żebym dłużej przebywała na L4, to powinnam w następnym tygodniu wrócić do pracy (choć ja już powoli tracę na to siły no i też siedzenie 8 godzin odbija się na problemach z UKM).

Tylko sam szef zasugerował mi żebym sprawdziła, czy nie korzystniej jest już zostać na L4 do końca ciąży (swoją drogą została przyjęta już osoba na moje zastępstwo).

Stąd pytanie, jak wyliczane będzie moje wynagrodzenie w przypadku:


a). ewentualnie krótkich zwolnień L4,
b). zwolnienia L4 (bez przerwy do rozwiązania),
c). po porodzie?

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-04-23 08:13 autor odpowiedzi: Renata Naworol CS i-BHP

  Spokojnie może Pani wrócić do pracy. Każde kolejne zwolnienie, niezaleznie ile będzie trwało będzie płatne z tej samej podstawy co zwolnienie w marcu. Warunek jest jeden - aby przerwa między zwolnieniami nie byla dłuższa jak 3 miesiące. Jeśli przerwa wynosi ponad 90 dni - podstawę wymiaru zasiłku przelicza sie ponownie a w Pani przypadku byłoby to mniej korzystne. Tak więc proszę pilnowac przerw między zwolnieniami. W takiej sytuacji również zasiłek macierzyński i rodzicielski będzie płatny z tej samej podstawy (wyliczonej z okresu 03.2014 - 02.2015 - pierwsze L-4 w marcu) Jeśli interesują Panią dodatkowe szczegóły, proszę o kontakt na: biuro@i-bhp.com.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aewea

  Dodano 2023-01-29 11:11 przez aewea

  Wynagrodzenie za chorobę w ciąży, jak liczyć?

  Dzień dobry, Mam pytanie. Otóż jakiś czas temu dowiedziałam się o ciąży. Niestety nie daje mi spokoju myśl co stanie się z moim wynagrodzeniem jeżeli będę musiała iść na zwolnienie lekarskie. Nie potrafię nigdzie znaleźć dobrej odpowiedzi.
  Otóż co miesiąc na moje konto wpływa wypłata o różnej wartoś...

 • EvelinaB

  Dodano 2020-12-14 16:43 przez EvelinaB

  Wynagrodzenie na L4 ciążowym

  Chciałam się dowiedzieć, jakie powinnam dostawać wynagrodzenie, jeżeli pracuję na cały etat już ponad rok, moja podstawa to 3320 zł brutto i do tego była doliczana premia za "obecność" 600 zł brutto, która jest przyznawana za nie opuszczenie pracy z powodu L4 albo urlopu na żądanie.
  I moje pytanie j...

 • beata77

  Dodano 2015-03-26 12:55 przez beata77

  Wynagrodzenie w ciąży L4

  Witam,poproszę o informację, w jaki sposób pracodawca będzie wyliczał podstawę do wypłaty wynagrodzenia za L4 w ciąży? Czy będzie to średnia z 12 ostatnich miesięcy, jeśli w marcu 2015 przedstawiłam zaświadczenie chorobowe 4 dni (płatne 80%), a kilka dni póżniej już z kodem B?Czy do wyliczenia średn...

 • mona_gi

  Dodano 2015-02-14 10:32 przez mona_gi

  Ile powinno wynosić świadczenie na zwolnieniu ciążowym przy zarobkach najniższej krajowej?

  Witam,pracuję na pełnym etacie od roku 2010 za najniższą krajową. Jednak w przeciągu tych lat ta suma ulegała zmianie. Od listopada 2014 roku jestem na zwolnieniu ciążowym 100 % płatnym. Jednak w styczniu 2015 roku znowu podnieśli najniższą krajową. Ile powinno wynosić moje wynagrodzenie z ZUS?

 • Basiula

  Dodano 2015-01-30 14:16 przez Basiula

  L4 w ciąży. Ile wyniesie?

  Witam,do końca sierpnia 2014 pracowałem na umowę o pracę (2 lata). Później od września do 4 stycznia pracowałam na umowę zlecenie. Dowiedziałam się, że zaszłam w ciążę i od 5 stycznia pracodawca dał mi umowę o pracę na czas 3 miesięcy. Źle się czuję i być może za tydzień pójdę na zwolnienie lekarski...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania