eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Umowa o pracę i zlecenie równocześnie a zasiłek chorobowy i macierzyński


2015-01-29 19:33 autor: ddddddd

2 242 odsłon

Umowa o pracę i zlecenie równocześnie a zasiłek chorobowy i macierzyński

Witam,

jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony 5 lat z wynagrodzeniem 1600 zł netto. Dodatkowo od 2 lat pracuję u innego pracodawcy na umowę zlecenie z wynagrodzeniem 1700 zł netto. Od umowy zlecenie sa odprowadzane tylko składki zdrowotne, a umowy są podpisywane co miesiąc na miesiąc czasu. Obecnie jestem w ciąży. Zależy mi aby dostać wyższe świadczenie na urlopie macierzyńskim.

Czy mogę w tym celu zacząć opłacać dodatkową składkę chorobową? Czy otrzymam macierzyński z dwóch tytułów, przy umowie odnawianej co miesiąc, czy muszę poprosić pracodawcę aby zgodził się na dłuższą umowę do końca trwania macierzyńskiego? A co w przypadku gdy będę musiała iść na zwolnienie lekarskie przed porodem? Czy otrzyma świadczenia z tytułów?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-01-29 23:15 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Składkę chorobową może Pani opłacać tylko wtedy, gdy ubezpieczenia społeczne sa obowiązkowe. Jeżeli z tytułu zatrudnienia osiąga Pani minimalną ktrajowa, to z tytułu umowy-zlecenia nie musi Pani odprowadzać składek spolecznych a co za tym idzie nie może Pani odprowadzać składki chorobowej od której jest uzalezniona wypłata zasiłków. W związku z powyższym zasiłek chorobowy i macierzyński dostanie Pani z tytułu umowy o pracę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dosia152

  Dodano 2015-01-07 18:25 przez Dosia152

  Umowa o pracę i ciąża. Jakie wynagrodzenie otrzymam?

  Witam,jestem w 14. tygodniu ciąży. Mam umowę o pracę na czas określony do 29 czerwca 2016 roku. Moje wynagrodzenie to 1780 zł brutto na cały etat. Dodatkowo jestem jeszcze studentką i jak sprawdzić czy były odprowadzane składki chorobowe?Jeśli pójdę na L4, to ile będzie ono płatne? Czy po urodzeniu ...

 • stacha

  Dodano 2014-12-22 17:17 przez stacha

  Umowa na czas określony i ciąża. Ile wyniesie zasiłek chorobowy?

  Od września pracowałam na 3-miesięcznym stażu z urzędu pracy (od pracodawcy miałam umowę na 3- miesięczny okres próbny).Od grudnia jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony 10 lat. Ile czasu muszę przepracować będąc w ciąży aby dostać macierzyński i ile będę otrzymywać na zwolnieniu?

 • ulka83

  Dodano 2014-12-12 14:45 przez ulka83

  Zwolnienie chorobowe ciążowe a dwie umowy o pracę

  Witam,wróciłam z urlopu wychowawczego do pracy. Dodatkowo podjęłam pracę na pół etatu z umową na czas określony 1 roku. Przepracowałam w obu firmach 8 dni roboczych.Okazało się, że moja ciąża jest zagrożona i dostałam L4. Bardzo możliwe, że do końca ciąży będę już na zwolnieniu.Proszę o informację, ...

 • Katarzyna3011

  Dodano 2014-12-12 13:14 przez Katarzyna3011

  Ile wyniesie mój zasiłek chorobowy i macierzyński?

  Witam,podjęłam pracę u kuzyna 1 września b.r. na czas określony do 30 listopada b.r. Od 15 września przebywam na L4, ponieważ ciąża była zagrożona przedwczesnym porodem. Jak będzie wyglądać zasiłek chorobowy i zasiłek macierzyński? Czy ktoś pomoże?

 • ewela0803

  Dodano 2015-02-20 19:07 przez ewela0803

  Zasiłek chorobowy na urlopie wychowawczym

  Witam,od maja 2014 do maja 2016 przebywam na urlopie wychowawczym bezpłatnym, umowę o pracę mam do czerwca 2017 roku. Obecnie zaszłam w ciążę.Czy będzie należał mi się płatny zasiłek chorobowy i czy po porodzie dostanę zasiłek macierzyński?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania