eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › L4 w Polsce a praca w Niemczech


2014-10-20 21:09 autor: marzenac170714

2 259 odsłon

L4 w Polsce a praca w Niemczech

Witam,

problem polega na tym, że mąż miał dwie umowy u różnych pracodawców, w Polsce do 1 lipca, i nowa od 23 czerwca w Niemczech, ale w Polsce przez ostatni tydzień był na L4. Wyjechał do Niemiec na zwolnieniu, teraz w NFZ przy składaniu formularza o możliwości leczenia w Polsce dopatrzyli się tego, że dwa zakłady pracy się pokryły.

Co zrobić w tej sytuacji? Czy jakaś kara będzie? Pytają jaki był właściwy pracodawca? Czy można na chorobowym w Polsce, pracować w innym kraju?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • roksyfoksy

  Dodano 2014-05-19 19:26 przez roksyfoksy

  Prawo niemieckie a zwolnienie chorobowe

  Czy osoba zatrudniona w Niemczech na okres próbny idąc na chorobowe z polskim L4, może dostać odmowę wypłacenia za chorobowe, ponieważ nie przepracowała 6 miesięcy?

 • Halinka

  Dodano 2014-04-09 19:24 przez Halinka

  Zasiłek chorobowy a praca w Niemczech na wypowiedzeniu

  Witam!
  Mąż pracował w Niemczech na niemieckich warunkach, ale zatrudniony przez polskiego pracodawcę.
  Z dniem 27.02.2014. otrzymał pismo do podpisania o likwidacji etatu z dwutygodniowym wypowiedzeniem. 13.03.2014 przestawił pracodawcy zwolnienie lekarskie. Dzisiaj dowiedział się od pracodawcy, że ż...

 • Loginlo

  Dodano 2015-09-18 10:52 przez Loginlo

  Chorobowe z DAK

  Witam,mam pytanie odnośnie chorobowego, ponieważ pracując w Niemczech. W pierwszych dniach pracy byłam na 4 dniach chorobowego. Firma, która mnie zatrudniała nie płaci tego tylko z ubezpieczalni, jest to DAK.Jak to jest z tym wypłaceniem, ponieważ czekam już od marca i dalej nie mam nic, co tam potr...

 • grazyna0304

  Dodano 2015-09-05 18:45 przez grazyna0304

  Niemieckie zwolnienie L4

  Witam,mój mąż pracuje w Niemczech. Zasłabł i zabrała go karetka. Po badaniach okazało się, że to serce i został poddany operacji wstrzepienia bajpasów.Jak wygląda sprawa zwolnienia lekarskiego i na jaki okres mu przysługuje i czy na zwolnieniu może przebywać w Polsce?

 • kaesik

  Dodano 2015-08-01 20:05 przez kaesik

  Czy mogę iść na polskie L4 pracując w Niemczech i mając niemiecką umowę o pracę?

  Dzień dobry,ja mam takie pytanie: jeśli pracuję w Niemczech, mam niemiecką umowę na czas nieokreślony i minęło mi już pół roku pracy, to czy mogę iść na zwolnienie L4 polskie przesyłając je do pracodawcy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania