eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy pracodawca może mi zmienić umowę podczas trwania obecnej ze względu na ciążę?


2014-10-03 22:50 autor: Miko

2 916 odsłon

Czy pracodawca może mi zmienić umowę podczas trwania obecnej ze względu na ciążę?

Witam,

w firmie w której pracuję mam już drugą umowę na czas określony. Ta kończy mi się 31.12.2014r. Zastanawia mnie to, czy jeśli zajdę w ciąże np. w listopadzie 2014 r. (czyli nie będzie 12. tygodnia ciąży), to czy mój szef może mi napisać aneks do umowy, w którym zmieni czas trwania umowy, a mianowicie przedłuży mi ją do dnia porodu? Chodzi mi o to, czy będą mi przysługiwały: zwolnienie lekarskie i zasiłek macierzyński?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-04 07:34 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Szef nie może aneksem przedłuzyc umowe na czas określony. Albo podpisze z Panią nową umowę albo nie. Zwolnienie może Pani wykorzystać do czasu porodu nieprzerwanie a zasiłek wypłaci ZUS.

  Miko skomentował/a odpowiedź 2014-10-05 17:22

  Mam jeszcze dwa pytania: czy np.w Listopadzie Szef może ze mną podpisać już nową umowę,czy musimy czekać do 01.01.2015r,drugie pytanie:czy mogłabym być na zwolnieniu lekarskim do czasu aż będzie 12tyg ciąży,a następnie przejść na zwolnienie lekarskie od lekarza ginekologa i czy w ten sposób przedłuży mi się umowa do dnia porodu,czy nie ma takiej opcji?pamiętamy o tym,że umowę mam do 31.12.2014r.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania