eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jaką kwotę najniższego krajowego wynagrodzenia może zabrać mi pracodawca?


2014-10-03 18:45 autor: Betson

1 660 odsłon

Jaką kwotę najniższego krajowego wynagrodzenia może zabrać mi pracodawca?

Jaką kwotę najniższego krajowego wynagrodzenia może zabrać mi pracodawca? Mam podpisaną umowę na najniższą krajową, czyli netto powinnam otrzymać ok. 1200 zł. Dodatkowo podpisałam zobowiązanie dotyczące sposobu wykonywania obowiązków służbowych oraz kar umownych za nie dopełnienie obowiązków.

Treść " Podczas trwania stosunku pracy zawartego przez strony... zgodnie z art. 100 Kodeksu Pracy pracownik zobowiązuje się:

1. Sumiennie i dokładnie wykonywać swoje obowiązki służbowe w sposób nienarażający pracodawcę na szkodę.

2. Dbać o dobro firmy i jej godny wizerunek oraz zachować w tajemnicy wszelkie służbowe informacje, w których posiadanie wszedł wykonując pracę na rzecz pracodawcy.

3. Zobowiązuję się do powstrzymania się od podjęcia działalności konkurencyjnej (prowadzonej w każdej formie) wobec pracodawcy podczas trwania stosunku pracy.

4. Kara za niedopełnienie i nie przestrzeganie porządku w dokumentach w kwocie 600 zł.

5. Kara za rozmowę z tajemniczym klientem w placówce i osiągnięcie poniżej 70 punktów to kwota 600 zł. Dodatkowo strony zgodnie ustalają, że pracownik zobowiązuję się do dołożenia wszelkich starań do wykonania/zrealizowania założonych planów sprzedażowych, z którymi został zapoznany przez pracodawcę.

Jako minimalny próg wykonania planu sprzedaży, który pracownik zobowiązuję się osiągnąć każdorazowo w skali miesiąca - strony ustalają kwotę ... Za brak wykonania minimalnego planu sprzedaży pracownik ponosi karę w kwocie 600 zł. Niniejsze zobowiązanie potwierdzam własnoręcznym podpisem."

Obawiam się, że w miesiącu, w którym nie dopełnię tych obowiązków nie dostanę wypłaty, a nawet jeszcze będę na minusie, albo będę musiała oddać pieniądze ze swojej kieszeni.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • magda4560

  Dodano 2022-02-11 07:30 przez magda4560

  Wynagrodzenie z najniższą krajową a premia uznaniowa

  Witam, mąż ma umowę na najniższą krajową, a teraz szef powiedział, że do wynagrodzenia najniższego wejdzie premia uznaniowa.
  I teraz wszystko będzie musiał podać do ZUSu całe wynagrodzenie. Nie będzie tak, jak zawsze, że wynagrodzenie najniższe a reszta pod stołem, że przez ten polski ład tak jest i...

 • dominikag28

  Dodano 2022-02-03 12:10 przez dominikag28

  Pensja, najniższą krajowa

  Mąż w styczniu otrzymał pensję (najniższa krajowa) 1964,56 zamiast 2363,56. Czym to jest spowodowane? Proszę o odpowiedź

 • zumba

  Dodano 2019-10-02 14:08 przez zumba

  Wynagrodzenie na okresie próbnym

  Witam serdecznie, mam pytanie, odnośnie równouprawnienia w wynagrodzeniu, więc od sierpnia  zacząłem pracę w dużej firmie transportowej. Przed podjęciem pracy zostałem poinformowany, że na okresie próbnym będę pobierać najniższą krajową, a później dostane takie wynagrodzenie jak wszyscy. Że w tej fi...

 • Mariolcia1987

  Dodano 2015-08-06 00:22 przez Mariolcia1987

  Umowa 3/4 etatu a najniższa krajowa 1750 zł brutto na umowie

  Witam, czy jeśli mam umowę na 3/4 etatu i na umowie jest najniższa krajowa 1750 zł, to czy wszystkie składki będą odpowiednio odprowadzane i czy potem dostanę zasiłek z PUP? I drugie pytanie: ile wynosiła by mnie moja pensja netto? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • katrina22201

  Dodano 2014-09-01 22:16 przez katrina22201

  Najniższa krajowa a wynagrodzenie za dzień pracy

  Witam,
  ile przy najniższej krajowej netto 1237,20 zł wychodzi za jeden dzień pracy na pełnym etacie i ile jest dni pracujących w miesiącu sierpniu?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania