eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Postępowanie kontrolne ZUS w przypadku L4 w ciąży. Ile może trwać, co robić?


2014-09-24 10:34 autor: monika11762

5 104 odsłon

Postępowanie kontrolne ZUS w przypadku L4 w ciąży. Ile może trwać, co robić?

Witam,

jestem w 5 miesiącu ciąży. Zaczęłam nową pracę. O odmowa wypłaty zasiłku chorobowego, odmowa przyznania zasiłkud 1 czerwca 2014 r. poszłam na zwolnienie po 2 miesiącach pracy. Mam już drugie zwolnienie od lekarza, lecz ZUS jeszcze nie wypłacił mi pieniędzy, ponieważ zostało wszczęte postępowanie kontrolne.

Szczerze bardzo się boje, że nie dostanę żadnych pieniędzy za zwolnienie. Dzwoniłam do ZUS-u, lecz nikt nie jest mi w stanie powiedzieć, ile postępowanie może trwać.

Proszę o poradę? Co mam robić?

Pytanie zaktualizowano 2014-09-25 21:36

Witam mój problem polega na tym ze jestem na zwolnieniu l4 ciąża. Mam już drugie zwolnienie od lekarza a ZUS jeszcze nie wypłacił mi pieniędzy. W tym tygodniu przyszedł mi list ze zostało wszczęte postepowanie kontrolne. Nie wiem z czym to jest związane i nie wiem ile to postepowanie może trwać. Dzwoniłam do ZUS-u lecz nikt nie jest mi w stanie powiedzieć pomocy ?/

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-24 09:52 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli nie zrobiła Pani niczego, co jest niezgodne z prawem, to nie powinna się Pani obawiać. Zawsze może się Pani odwołać od decyzji ZUSu.

  monika11762 skomentował/a odpowiedź 2014-09-24 10:37

  Zaczynając prace nie wiedziałam że jestem w ciąży. Mam już więcej nerwów zepsutych przez ten ZUS niż to warte. Lecz to jest nasze Polskie prawo.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 4

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania