eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Zasiłek macierzyński i zwolnienia grupowe. Jaka będzie podstawa do naliczenia odprawy?


2014-07-29 10:32 autor: KARLIKI

2 793 odsłon

Zasiłek macierzyński i zwolnienia grupowe. Jaka będzie podstawa do naliczenia odprawy?

Witam uprzejmie i proszę o pomoc.

Czy w przypadku ogłoszenia zwolnień grupowych w okresie, kiedy mój mąż przebywał od ponad 3 miesięcy na zasiłku macierzyńskim (otrzymywał 60% średniego wynagrodzenia, w skład której wchodziła średnia z 3 miesięcy prowizji ze sprzedaży), to należy mu się odprawa od podstawy, jaka została mu wyliczona na potrzeby zasiłku (podstawa plus średnia z prowizji sprzedażowych z 3 miesięcy poprzedzających pójście na urlop rodzicielski?)

Rozumiem, że okres w którym mój mąż pobierał jedynie zasiłek nie powinien być wliczany (zasiłek 60%) do podstawy wyliczenia odpraw?

Rozumiem też, że średnia z premii sprzedażowych sprzed pójścia mojego męża na zasiłek powinna być doliczona do kwoty odpraw? Mąż miał dość niską podstawę, ale co miesiąc dostawał prowizję ze sprzedaży. To czy te prowizje wlicza się do odprawy ma  dla nas wielkie znaczenie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-29 11:30 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Takie składniki wynagrodzenia jak premie czy prowizje wliczają  się do odprawy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • jjadziaa

  Dodano 2014-04-28 20:05 przez jjadziaa

  Zwolnienie 3-miesięczne z odprawą a jubileusz

  1 kwietnia dostałam 3-miesięczne wypowiedzenie likwidacja stanowiska pracy, okres wypowiedzenia kończy się w czerwcu. Dostanę 3-miesięczna odprawę.
  W grudniu tego roku przysługuje mi 35 jubileusz. Czy go dostanę?

 • kasiek0123

  Dodano 2016-01-11 17:56 przez kasiek0123

  Kiedy należy się odprawa?

  Witam, zakład, w którym pracowałam zwalnia pracowników. Pracodawca zaczął zwalniać po 9 osób co miesiąc. Część odeszła sama za porozumieniem stron, a część dostała 3-miesięczne wypowiedzenia. Obecnie pracuje mniej niż 20 osób. Moje pytanie: czy należą nam się odprawy?

 • Fala4

  Dodano 2014-05-08 17:40 przez Fala4

  Ile wyniesie wysokość odprawy?

  Witam,
  przebywam obecnie na urlopie rodzicielskim, pobieram aktualnie zasiłek w wysokości 60% mojego wynagrodzenia. W firmie, w której pracuję przewidziane są zwolnienia grupowe.
  Proszę o pilną informację, od której kwoty będzie liczona moja odprawa - czy od kwoty aktualnie pobieranego zasiłku czy o...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-27 09:15 przez konto usunięte

  Kiedy należy mi się odprawa pieniężna w przypadku zwolnienia z pracy?

  Jeżeli jest restrukturyzacja firmy, a ja mam stałą umowę o pracę na czas nieokreślony i otrzymuję od pracodawcy zwolnienie z pracy, to czy w tym przypadku należy mi się odprawa pieniężna? Jeżeli tak, to od czego zależy jej wysokość?

 • karczewianka

  Dodano 2014-04-14 20:13 przez karczewianka

  Zwolnienia grupowe na macierzyńskim

  Witam, 
  pracodawca planuje grupowe zwolnienia i daje możliwość odejścia z odprawą (bardzo korzystną), zgodnie z obowiązującymi przepisami do końca czerwca. Przebywam na macierzyńskim do listopada. Czy mogę otrzymać wypowiedzenie, czy mogę ubiegać się o odprawę w listopadzie na tych samych warunkach ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania