eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Depresja, zwolnienie i ciąża. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie w pracy?


2014-07-01 21:14 autor: Martynka25106

4 375 odsłon

Depresja, zwolnienie i ciąża. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie w pracy?

Witam,

umowę o pracę mam do grudnia 2015 r., jestem obecnie na zwolnieniu na depresję. Teraz kończy mi się 182 dni zwolnienia a dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Czy jak będę chciała wrócić do pracy na jeden dzień np. i znów iść na zwolnienie ciążowe to można tak? Czy muszę mówić lekarzowi medycyny pracy, że jestem w ciąży?

Teraz mam stanowisko magazynier. Jak mi nie wystawi, że nie jestem zdolna do pracy na tym stanowisku, to co wtedy? Czy mogą mnie zwolnić, jak jestem w ciąży? Czy może jakbym dalej teraz ciągnęła zwolnienie ciążowe do 270 dni, a później jakie są szanse na świadczenie rehabilitacyjne w ciąży? Czy może pracodawca wtedy zwolnić na świadczeniu? Nie wiem jak to rozwiązać, proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-01 22:55 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Proponuję wrócic do pracy na jakiś czas, a następnie iść na zwolnienie lekarskie  z kodem B. Szef nie będzie mógł Panią zwolnić i pobierze Pani zasiłek macierzyński. Umowa nie będzie musiała być przedłużona.

  Martynka25106 skomentował/a odpowiedź 2014-07-02 10:37

  To mam nie mówić lekarzowi medycyny pracy, że jestem w ciąży? i jak już wrócę to mogę dać zaświadczenie, że jestem w ciąży i wtedy będę chroniona?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-03 12:15 autor odpowiedzi: Martynka25106

  To mam nie mówić lekarzowi medycyny pracy, że jestem w ciąży? i jak już wrócę to mogę dać zaświadczenie, że jestem w ciąży i wtedy będę chroniona?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-03 22:06 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Czy ja napisałem " nie mówić". Zrobi Pani co uważa za stosowne. Będąc w ciąży pracodawca generalnie nie może Panią zwolnić

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 3 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania