eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy niemiecki pracodawca może nie wypłacić mi pieniędzy za zwolnienie lekarskie?


2014-04-04 20:04 autor: Olga-sem

1 992 odsłon

Czy niemiecki pracodawca może nie wypłacić mi pieniędzy za zwolnienie lekarskie?

Mam umowę na okres próbny od 14.03.2014 - bardzo krótko, a raczej miałam, ponieważ umowa została rozwiązana, kiedy przedłożyłam zwolnienie lekarskie 4.04 na okres miesiąca. Dostałam 2-tygodniowe wypowiedzenie z pracy.

Zwolnienie dostałam, ponieważ zaszłam w ciążę, która jest zagrożona i praca jest za ciężka żebym mogła ją w tym stanie wykonywać. Kierowniczka powiedziała, że za ten czas oni mi pieniędzy nie zapłacą. W umowie nic nie widzę na ten temat, może to wynika z prawnych regulacji, bo jak widać pracuję bardzo krótko.

Jeśli pracodawca faktycznie nie ma obowiązku mi zapłacić, to czy jakaś inna instytucja mi wypłaci pieniądze?

Będę bardzo wdzięczna za informacje na ten temat.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kajka_

  Dodano 2014-02-27 10:24 przez Kajka_

  Ciąża na L4 a likwidacja zakładu pracy oraz zasiłek macierzyński

  Witam!
  Obecnie jestem w 12 tygodniu ciąży. Od 20 stycznia przebywam na L4, mam umowę na czas określony od 01.10.2013 do 31.08.2014. Dostałam wypowiedzenie z pracy z powodu całkowitej likwidacji firmy 21 marca 2014 z dwutygodniowym wypowiedzeniem. Mam w związku z zaistniałą sytuacją mam kilka pytań:
  ...

 • Hania14

  Dodano 2013-12-04 18:39 przez Hania14

  Jak jest wyliczanie wynagrodzenie na L4 w czasie ciąży?

  Witam,
  jestem w zagrożonej ciąży, od 3 miesiąca jej trwania na zwolnieniu lekarskim. Mam podpisaną umowę na 1600 zł brutto, jednakże pensję dostawałam co miesiąc w kwocie 1500 zł netto (przelew bankowy tyt. WYNAGRODZENIE), ponieważ jest tam doliczana premia.
  Podczas zwolnienia otrzymuję wynagrodzeni...

 • olobasiol

  Dodano 2013-11-12 11:32 przez olobasiol

  Zwolnienie lekarskie i ciąża a dwa etaty w jednej firmie. Co z zasiłkiem chorobowym?

  Witam,
  mam mały problem związany ze zwolnieniem lekarskim. Może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie a mianowicie: obecnie pracuję na dwa etaty w jednej pracy, jest to umowa na okres próbny od 01.10.13 do grudnia 2013, druga to umowa o świadczenie usług przez przedstawiciela (traktowana jak um...

 • katarzyna_z

  Dodano 2014-07-07 16:32 przez katarzyna_z

  Zasiłek macierzyński po wykorzystanym świadczeniu chorobowym

  Witam,
  31 maja zakończyłam okres wypowiedzenia (pracowałam w firmie 6 lat, umowa na czas nieokreślony, zwolnienia grupowe, likwidacja stanowiska pracy). Od 1 czerwca mam zwolnienie lekarskie szpitalne, przekazałam jej do ZUS w celu wypłaty świadczenia chorobowego.
  Dziś dowiedziałam się, że jestem w ...

 • beti53

  Dodano 2013-11-07 19:03 przez beti53

  Druga ciąża a powrót do pracy

  Witam,
  Mam kilka pytań.
  Moja sytuacja wygląda następująco: obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który trwa do końca tego roku. Cztery tygodnie temu wystąpiłam z wnioskiem do swojej firmy o przywrócenie mnie do pracy na moje poprzednie stanowisko, dostałam odpowiedź, że mam się stawić 1 grudni...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania