eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Urlop wychowawczy płatny z MOPS dla przedsiębiorcy


2014-04-02 11:08 autor: net.sklepik

2 460 odsłon

Urlop wychowawczy płatny z MOPS dla przedsiębiorcy

Witam, 

prowadzę działalność gospodarczą. Czy mogę iść na urlop wychowawczy płatny przez MOPS? Pani z MOPS powiedziała, że nie bo nie mam zaświadczenia od pracodawcy, ale jak mogę mieć skoro sama jestem przedsiębiorcą? Czy nie powinny być nieco inne dokumenty do złożenia?

Skoro weszły nowe przepisy dla przedsiębiorcy, to dlaczego nie zostały pod przedsiębiorcę ustalone tylko dalej traktuje jak pracownika? Chciałabym się zająć córka. Mogę zamknąć lub zawiesić działalność żeby to zrobić. Opłacałam składki, a teraz nic mi się nie należy. 400 zł to nie jest jakaś gigantyczna kwota, ale potrafi pokryć wiele wydatków...

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Malinaaa

  Dodano 2014-04-02 10:49 przez Malinaaa

  Składki ZUS podczas miesięcznego L4

  Witam,
  prowadzę pozaroliczą działalność, aktualnie jestem w ciąży i cały miesiąc marzec 2014 przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie dostarczyłam do ZUS w terminie.
  Moje pytanie brzmi: czy za miesiąc marzec powinnam zapłacić tylko składkę zdrowotną czy wszystkie składki? Dodam, że do tej por...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-02 02:17 przez konto usunięte

  Własna firma, zlecenie i szkoła

  Witam,
  chciałabym dowiedzieć się czegoś odnośnie składek ZUS dla młodych przedsiębiorców, którzy się uczą i ponadto mają umowy zlecenie.
  Otóż otworzyłam niedawno firmę i jednocześnie jestem zatrudniona na umowę zlecenie w innej. Do tego uczę się i mam 23 lata.
  Moje pytanie, czy ZUS który muszę płaci...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-01 09:38 przez konto usunięte

  Działalność gospodarcza a ciąża

  Witam,
  od połowy maja zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą. Jestem w ciąży w trzecim miesiącu, termin porodu mam na październik.
  Od którego miesiąca i przez ile miesięcy najlepiej płacić większy ZUS, aby dostać większy zasiłek? Czy pójście na zasiłek chorobowy nie przeszkadza w prowadzeniu dz...

 • hondaa121

  Dodano 2014-03-26 14:26 przez hondaa121

  Zasiłek macierzyński dla przedsiębiorcy - kiedy i jak? Ew. problemy...?

  Witam,
  prowadzę działalność od 1 stycznia 2012 roku, w tym roku za styczeń po raz pierwszy zapłaciłam pełną składkę ZUS (tą standardową), wcześniej były to składki preferencyjne dla nowych przedsiębiorców. Od początku prowadzenie DG płacę też składkę chorobową. 
  Obecnie jestem w piątym miesiącu ciąż...

 • Nusiu

  Dodano 2014-03-24 10:16 przez Nusiu

  Wysokość zasiłku macierzyńskiego

  Witam!
  Proszę o poradę w sprawie założenia działalności. Obecnie pracuję na 1/2 etatu i jestem w ciąży. Termin mam na koniec sierpnia 2014. Zamierzam zrezygnować z etatu z dniem 31.04.2014 i od 01.07.2014 założyć działalność i prowadzić usługi biurowe dla obecnego pracodawcy.
  Chcę zgłosić się do ube...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania