eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › L4 w ciąży, gdy dwie umowy o pracę


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-03-23 23:22 autor: mjjj

6 258 odsłon

L4 w ciąży, gdy dwie umowy o pracę

Dzień dobry,

pracuję na umowę o pracę na cały etat, podstawa 1850 zł brutto. Podjęłam drugą pracę tydzień temu na 1/4 etatu w innym zakładzie 500 zł brutto. Dowiedziałam się 2 dni temu, że jestem w 7. tygodniu ciąży.

Czy z tytułu 1/4 etatu, jeśli uda mi się przepracować 3 miesiące, zasiłek chorobowy L4 "ciążowe" będzie mi się należało od kwoty 500 zł brutto, czy może będzie to średnia tj. 1500 zł podzielone przez 12 miesięcy?

Dodam jeszcze, że pracodawca ustnie obiecał mi zmianę wymiaru etatu z 1/4 na 1/2 z wyższą kwotą tj. 1000 zł (warunek konieczny muszę przepracować 1 miesiąca). Jeżeli udałoby mi się przepracować kolejny pełny miesiąc na 1/2 etatu, jak wówczas wyglądałaby kwestia wysokości zasiłku chorobowego? 

Obecnie dobrze się czuje jednak różnie to może być i w związku z tym chciałabym wiedzieć na co mogę liczyć w związku z dodatkową pracą?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pytanie zaktualizowano 2014-03-24 00:13

Witam dodam jeszcze, że pracodawca ustnie obiecał mi zmianę wymiaru etatu z 1/4 na 1/2 z wyższą kwotą tj 1000 zł (warunek konieczny muszę przeprawcować 1 miesiąca).

Jeżeli udałoby mi się przeprawcować kolejny pełny miesiąc na 1/2 etatu, jak wówczas wyglądałaby kwestia wysokości zasiłku chorobowego? 

Obecnie dobrze się czuje jednak różnie to może być i w związku z tym chciałabym wiedzieć na co mogę liczyć w związku z dodatkową pracą. 

Z góry dziękuję za pomoc 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-03-24 07:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli na zwolnienie pójdzie Pani po zmianie etatu, to zasiłek chorobowy (o ile jest opłacana składka chorobowa) będzie naliczony od nowej podstawy wynagrodzenia.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania