eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Naliczanie zasiłku chorobowego w ciąży, umowa zlecenie i później umowa na cały etat


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-01-04 11:53 autor: konto usunięte

6 484 odsłon

Naliczanie zasiłku chorobowego w ciąży, umowa zlecenie i później umowa na cały etat

Witam!

Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Chciałabym pójść na L4 od lutego, ale nie wiem, jak zostanie mi wyliczony zasiłek chorobowy, ponieważ średnia brana jest z 12 miesięcy. W zeszłym roku w lutym pracowałam jeszcze na umowę zlecenie, następnie od 1 marca dostałam umowę na 3/4 etatu (928 zł netto), a od 1 października przedłużono mi umowę na czas określony do 2017 roku oraz dostałam cały etat 1600 zł brutto. Jaka więc będzie moja „wypłata” na L4?

Zauważyłam też, że moja pracodawczyni niestety dopiero od kwietnia odprowadzała moją składkę chorobową. Czy to ma jakieś znaczenie przy naliczaniu wynagrodzenia?

Ponadto pracuję również w innym zakładzie na umowę o pracę, 1/4 etatu jako nauczyciel. Tam powinnam dostać 100% wynagrodzenia, (czyli 397,18 zł) skoro nic się nie zmieniło w przeciągu 12 miesięcy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-04 12:56 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Podstawą naliczenia zasiłku będzie kwota 1600,  a od stycznia tego roku 1680 zł. Z drugiego miejsca pracy też należy się Pani zasiłek.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 2 3

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania