eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaWindykacja › Zadłużenie za czynsz


2013-11-07 05:47 autor: manager

7 986 odsłon

Zadłużenie za czynsz

Witam,

Posiadam zadłużenie w wysokości 9500 zł w spółdzielni mieszkaniowej za czynsz. Co miesiąc płacę za czynsz i fundusz remontowy plus dodatkowo wysyłam 200-400 zł miesięcznie za dług. Spółdzielnia wysłała mi pismo, że mam 30 dni do zapłaty całości zadłużenia. Nie jestem w stanie zebrać tak dużej sumy w tak krótkim czasie. Wysłałam prośbę o ugodę i  rozłożenie zadłużenia na raty. Prośba została odrzucona. Jeżeli nie zapłacę całej sumy to sprawa zostanie przekazana do komornika sądowego. Co jeszcze mogę zrobić?

Proszę o pomoc!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-08 08:18 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Sprawa zostanie przekazana do komornika tylko wtedy, gdy zapadł już wyrok sądowy i została nadana klauzula wykonalności. Jeśli nie to jeszcze takiego ruchu SM nie może wykonać.

  Komornik też nie każe Ci wszystkiego naraz spłacać, a zajmie Ci wynagrodzenie/świadczenie i będzie pobierał tyle ile mu ustawa pozwala.

  1) Komornik będzie brał więcej, niż obecnie spłacasz,

  2) na poczet windykacji będzie sobie po drodze zabierał 15 %.

  Proponuję Ci zgłosić się na spotkanie z przedstawicielem zarządu spółdzielni (najczęściej co poniedziałki prezes lub wice przyjmują członków). Na spotkaniu zaproponować spłatę co najmniej 6.000 zł a resztę dopiero w ratach. 

  Wiem, że nie masz tych 6.000 zł. Ale lepiej pomyśl skąd je wziąć. Może się uda pożyczyć po rodzinie.

  Na pewno w ten sposób kupisz sobie trochę czasu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-09 02:12 autor odpowiedzi: manager

  Dziekuje  za odpowiedz, która jest bardzo pomocna. 

  Jeżeli chodzi o spotkanie ze SM to w moim przypadku jest to niemożliwe ponieważ na stałe ( 10 lat) mieszkam za granica. Rozmowy telefoniczne rownież są utrudnione ze wzgledu na różnice w czasie (12h). Kilka lat temu moja siostra była moim prawnomocnikiem lecz teraz już nie jest .

  Czy stosowne byłoby wysłanie członka z rodziny?

  Czy komornik musi przedstawic wniosek do sadu osobiście Dłużnikowi?

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-09 22:02 autor odpowiedzi: konto usunięte

  W przypadku zajmowania wynagrodzenia/świadczenia:

  Komornik wysyła pismo z żądaniem przelania mu każdej wypłacanej Ci kwoty (ponad pewne minimum) do płatnika Twojego wynagrodzenia/świadczenia, czyli do zakładu pracy/ZUS. Tobie wysyła kopię tego żądania. 

  Nie wiem jak to wygląda w stosunku do podmiotów zagranicznych, a w szczególności spoza UE.

  Ustanowienie pełnomocnictwa jest wskazane. Pełnomocnikiem może być każda osoba do której masz zaufanie raz taka, która ma zdolność do czynności prawnych.

  konto usunięte zaktualizował/a odpowiedź 2013-11-09 22:03

  Końcówka ma brzmieć:

   "oraz taka, która ma zdolność do czynności prawnych."

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • malalivi

  Dodano 2013-06-19 16:02 przez malalivi

  Komornik za niepłacony czynsz. Czy dług płacą wszystkie osoby zameldowane?

  Dzień dobry,
  W domu, w którym mój mąż jest zameldowany od około 20 lat, ale od 7 lat tam nie mieszka, nadal mieszka jego matka i siostra, a ojciec od roku nie żyje. Wczoraj do męża pracodawcy przyszło pismo od komornika o zajęcie wynagrodzenia za niepłacony czynsz za mieszkanie rodziców.
  Chciałabym ...

 • 123nowy

  Dodano 2013-10-06 15:57 przez 123nowy

  Zajęcie konta bankowego spółki cywilnej a prywatne długi wspólnika spółki

  Jestem wspólnikiem dwuosobowej spółki cywilnej. Za długi prywatne wspólnika komornik zablokował rachunek bankowy spółki bez powiadomienia o tym wspólników. Zadłużony wspólnik od początku roku nie miał żadnego wkładu pracy w działalność spółki, a tym samym nie osiągał zysków.
  Komornik dopiero po moje...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-08-06 15:29 przez konto usunięte

  Czy komornik tak może?

  Witam!
  Komornik ściąga mi bieżące alimenty plus miesięczną opłatę za ich ściągalność w wypadku wynagrodzenia o pracę to jest 8%, dokładnie od 400 dodatkowe 35. Zarabiam 1400 zł na rękę tj. jakieś 160 zł ponad najniższą krajową. Oprócz zadłużenia alimentacyjnego regularnie spłacanego mam jeszcze inne...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-02-05 12:35 przez konto usunięte

  Czy możliwa jest egzekucja z dochodów uzyskiwanych przez spółkę Ltd z oddziałem w Polsce?

  Witam,
  jestem w trakcie rejestracji spółki Ltd na terenie Wielkiej Brytanii i jej oddziału w Polsce. Jest to skutkiem tego, iż wpadłem w długi na skutek niefortunnego poręczenia kredytu w 2006 roku. Komornicy i wierzyciele skutecznie od 7 lat uniemożliwiają mi prowadzenie działalności gospodarczej j...

 • gaba510

  Dodano 2013-11-05 11:30 przez gaba510

  Czy komornikowi wystarczy zajęcie emerytury czy może zabrać dom?

  Witam,
  moja mama niedługo będzie miała komornika za niespłacone pożyczki. Ma bardzo niską emeryturą (głównie to pożyczki pozabankowe). Pewnie komornik już niedługo wejdzie na jej emeryturę. Mam pytanie: mama ma dom. Czy komornik może zająć jej dom? Czy będzie pobierał długi tylko z emerytury?
  To sta...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Nowelizacja ustawy o komornikach do kosza

  Nowelizacja ustawy o komornikach do kosza

  Wzrastające zadłużenia społeczeństwa, niższa ściągalność długów, zatory płatnicze i bankructwa, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, to najważniejsze konsekwencje kolejnej nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i ...

 • Niższe koszty egzekucji a ściągalność długów

  Niższe koszty egzekucji a ściągalność długów

  Obniżenie kosztów egzekucyjnych oraz możliwość sądowej obniżki wynagrodzenia komornika na wniosek dłużnika, mogą przyczynić się do zmniejszenia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego w Polsce – ostrzega Instytut Globalizacji.

 • PKPP Lewiatan: opłaty komornicze za drogie

  PKPP Lewiatan: opłaty komornicze za drogie

  PKPP Lewiatan z niepokojem przyjęła projekt Ministra Finansów wprowadzający nowe obciążenie finansowe dla przedsiębiorców korzystających z usług komorników.

 • Egzekucja komornicza nieefektywna wg firm

  Egzekucja komornicza nieefektywna wg firm

  Zdaniem PKPP Lewiatan jeden z poważniejszych problemów w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce to brak możliwości skutecznego i szybkiego egzekwowania długów. Potwierdza to wiele firm członkowskich PKPP Lewiatan, które skarżą ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Windykacja

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania