eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Oznaczenie kodu GTU


2021-05-13 13:56 autor: Monique1986

1 877 odsłon

Oznaczenie kodu GTU

Witam,
prowadzimy sprzedaż usług do kraju członkowskiego UE. Usługi zwolnione są z podatku VAT. Sprzedaż usług rejestrowana jest na kasie fiskalnej. 

Nie pasuje mi tutaj żaden kod GTU. Jakie oznaczenie tutaj uwzględnić? SW (sprzedaż wysyłkowa) i RO (dokument zbiorczy wewnętrzny zawierający sprzedaż z kas rejestrujących)? Czy może jeszcze coś innego?

Czy SW dotyczy tylko sprzedaży towarów?
Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-05-13 14:00 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    tylko RO

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Nowy JPK_VAT: kody GTU i kary za błędy

    Nowy JPK_VAT: kody GTU i kary za błędy

    Podatnicy od 1 października są zobowiązani do sporządzania nowej struktury JPK_V7. Wprowadza ona szereg zmian w zakresie danych, jakie będą przekazywane do organów podatkowych. Zawarte w niej informacje mają służyć zautomatyzowanemu ...

  • Kara podatkowa dla przedsiębiorcy musi być proporcjonalna do jego winy i wagi uchybienia

    Kara podatkowa dla przedsiębiorcy musi być proporcjonalna do jego winy i wagi uchybienia

    Stosując wobec podatnika dodatkową sankcję finansową przewidzianą w art. 112b ustawy o podatku od towarów i usług, organ nie może tego robić z automatu, a na podstawie stwierdzenia wystąpienia wskazanych w tym przepisie nieprawidłowości. ...

  • WDT realizowana przez przewoźnika a stawka VAT

    WDT realizowana przez przewoźnika a stawka VAT

    Niemiecka spółka zamówiła u polskiego dystrybutora rury pcv w różnych rozmiarach oraz pasujące do nich kształtki kanalizacyjne. Dostawca zlecił transport przewoźnikowi, a następnie wystawił fakturę, w treści której wykazał ...

  • Podmioty powiązane: oznaczenie TP w JPK_VAT

    Podmioty powiązane: oznaczenie TP w JPK_VAT

    Fiskus chce wiedzieć na bieżąco, które transakcje są zawierane z podmiotami powiązanymi. W tym celu zobowiązał sprzedawców do oznaczania faktur (i nie tylko) dokumentujących sprzedaż na rzecz podmiotów powiązanych symbolem TP. Które ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania