eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Pierwsze zasiedlenie


2020-10-06 09:21 autor: Tributo

329 odsłon

Pierwsze zasiedlenie

Podatnik zakupił mieszkanie jako osoba prywatna. Postanowił wprowadzić je na środki trwałe firmy i ulepszyć w wysokości powyżej 30% wartości początkowej. Następnie będzie chciał sprzedać to do spółki, która będzie ponosić dalsze nakłady na ulepszenie (również powyżej 30% wartości) i po zakończonym remoncie sprzeda to mieszkanie docelowemu odbiorcy.

Czy w przypadku pierwszej sprzedaży z JDG do spółki oraz drugiej ze spółki dla docelowego odbiorcy będzie możliwość zastosowania stawki zwolnionej podatku VAT?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • protechm

    Dodano 2020-10-05 11:01 przez protechm

    Rejestracja do VAT

    Witam. Prowadzę działalność JDG. Rozliczam się poprzez ryczałt ewidencjonowany. Na co dzień jeżdżę jako kierowca (taksówka), do tego rozwijam sprzedaż na internecie poprzez Allegro. Sprzedaję tam między innymi kosmetyki, jak okazuje się ta grupa produktów jest zobowiązana do odprowadzania VAT - niez...

  • MartaZamar

    Dodano 2020-08-05 16:34 przez MartaZamar

    Sprzedaż środka trwałego a VAT

    Mam pytanie, zakupiłam środek trwały będąc Vatovcem, od zakupu minęło 7 lat, środek się zamortyzował. Obecnie korzystam ze zwolnienia, nie jestem podatnikiem VAT. W jaki sposób mam sprzedać środek trwały? Czy mogę wystawić normalną fakturę na podst. art 113? 

  • Kejtusia

    Dodano 2020-01-11 16:05 przez Kejtusia

    Jedna stawka podatku VAT dla zestawu składającego się z produktów o różnych stawkach VAT

    Działalność gospodarcza, której otwarcie planuję, w głównej mierze zajmować się będzie sprzedażą internetową koszyków ratunkowych. Produkt ten składać będzie się z koszyka, do którego spakowane zostaną m.in kosmetyki, produkty higieniczne. Czy będzie to w rozumieniu prawa sprzedaż zestawu produktów,...

  • wambrzyk

    Dodano 2020-09-24 12:41 przez wambrzyk

    Wystawienie faktury VAT przez zwolnionego z VAT-u

    Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą zwolniona z VAT może jednorazowo wystawić fakturę VAT ze stawką podatku 23%?

  • justynad

    Dodano 2020-08-04 15:04 przez justynad

    WYSTAWIENIE FAKTURY SPRZEDAŻY SAMOCHODU firmowego

    Witam,działalność jednoosobowa nie Vat-owiec!!! Samochód po skończonym leasingu zostaje natychmiast sprzedany salonowi samochodowemu - jaki Vat ma być zastosowany przy wystawieniu faktury? 23% czy raczej zwolniony bądź zerowy - jeśli tak to jaki należy wpisać PKWiU?   dziękuję pozdrawiamJustyna D.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Fiskus wyjaśnia: stawka VAT na przechowywanie instrumentów finansowych

    Fiskus wyjaśnia: stawka VAT na przechowywanie instrumentów finansowych

    Usługi przechowywania instrumentów finansowych nie są objęte zwolnieniem od podatku VAT, w związku z czym podlegają opodatkowaniu - podstawową stawką podatku VAT w wysokości 23%. Nie jest przy tym istotne, czy usługi przechowywania ...

  • Wynajem mieszkania a zwolnienie podmiotowe z VAT

    Wynajem mieszkania a zwolnienie podmiotowe z VAT

    Wartość sprzedaży z tytułu świadczenia usług wynajmu nieruchomości mieszkalnych zwolnionych przedmiotowo z podatku od towarów i usług (zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy) należy brać po uwagę przy ustaleniu wartości limitu w kwocie ...

  • Podatek od sprzedaży nieruchomości: fiskus przeczy sam sobie

    Podatek od sprzedaży nieruchomości: fiskus przeczy sam sobie

    Organy podatkowe wydają indywidualne interpretacje podatkowe, w zgodzie z którymi podatnicy przeprowadzają transakcje. Po ich dokonaniu wnoszą o należny zwrot VAT - wówczas fiskus odmawia, odwracając się od wydanej wcześniej interpretacji ...

  • Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego bez podatku VAT?

    Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego bez podatku VAT?

    Sprzedaż gruntu na rzecz użytkowników wieczystych jest niczym innym jak "przekształceniem" prawa wieczystego użytkowania w prawo własności nieruchomości. Stanowi ona zatem jedynie zmianę tytułu prawnego do nieruchomości, natomiast nie ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania