eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Jakie dochody banku nie podlegają ustawie o VAT?


2019-09-16 11:49 autor: konto usunięte

792 odsłon

Jakie dochody banku nie podlegają ustawie o VAT?

Witam,

jakie dochody uzyskiwane przez bank nie podlegają ustawie o VAT? Muszę wypełnić deklaracje VAT-7, gdzie podaję wysokość dochodów zwolnionych z podatku. Żeby to zrobić, koryguję kwotę całego dochodu o różne kwoty, np. korekty odsetek, przychody z tytułu dywidend itp.

Interesuje mnie, jakie i dlaczego, dochody banku odrzucam z uwagi na to, że nie podlegają one ustawie. Czy jest jakiś wykaz takich usług i gdzie ewentualnie go znajdę?

Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Flexbud

    Dodano 2014-02-15 18:52 przez Flexbud

    Przekroczenie limitu, zwolnienie z VAT, księgowanie i korekta wsteczna na ryczałcie

    Założyłem działalność gospodarczą 11.12.2013 r. Jestem na ryczałcie ewidencjonowanym (sektor budowlany 5,5%). Wystawiłem w grudniu dwa rachunki na kwotę - pierwszy 560 zł i drugi 19000 zł. Nie doczytałem ustawy o VAT dokładnie i zorientowałem się w lutym 2014 r., że przekroczyłem limit zwolnienia po...

  • _Krzys

    Dodano 2014-02-25 08:12 przez _Krzys

    Podatek od umorzonych odsetek przeterminowanych

    Bank, w którym został wzięty kredyt, ze względu na niespłacanie kredytu w terminie naliczał odsetki przeterminowane zgodnie z umową. Ze względu na brak możliwości ściągania kapitału kredytu oraz odsetek przeterminowanych wszczął komornicze postępowanie egzekucyjne, w wyniku którego odzyskał znaczną ...

  • Yoshky

    Dodano 2019-08-08 15:46 przez Yoshky

    Zwolnienie z podatku poniżej 26. roku życia

    Dzień dobry, od tego miesiąca moje wynagrodzenie ulega zmianie w związku z wprowadzoną ustawą dot. podatku VAT. Wynagrodzenie składa się z podstawy, oraz prowizji od sprzedaży określonej jako 1% netto od osiągniętego zysku. Czy w obecnej sytuacji moje wynagrodzenie powinno wzrosnąć zarówno od strony...

  • M122

    Dodano 2019-06-04 09:56 przez M122

    Jakie przepisy VAT - art. 28e ustawy o VAT?

    Dzień dobry, może ktoś doradzi... będę bardzo wdzięczny. Polska firma wykonuje usługę związaną z nieruchomością na Litwie, dla litewskiej firmy. Nie jest tam zarejestrowana na potrzeby VAT. Dlatego też firma chce wystawić fakturę "odwrotne obciążenie" dla litewskiej firmy, aby VAT był odprowadozny n...

  • Violet

    Dodano 2020-07-02 00:14 przez Violet

    Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług

    Dzień dobry, pośredniczyłam mojemu unijnemu kontrahentowi w znalezieniu producenta w Polsce. Transakcja zakupu towaru była między kontrahentem z Unii a tym w Polsce. Towar został wysłany na teren Unii.
    W tej chwili muszę wystawić fakturę dla mojego kontrahenta za usługę. Oto moje pytania z tym zwią...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Kasa fiskalna może działać obok kasy online

    Kasa fiskalna może działać obok kasy online

    W sytuacji gdy podatnik, oprócz prowadzenia sprzedaży objętej obowiązkiem ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej online, prowadzi jeszcze inną sprzedaż, nieobjętą takim obowiązkiem, to tą inną sprzedaż może ewidencjonować na ...

  • Z dobrowolnie zakupionej kasy fiskalnej można zrezygnować

    Z dobrowolnie zakupionej kasy fiskalnej można zrezygnować

    Szewc, który kasę rejestrującą zakupił dobrowolnie i w okresie prowadzenia działalności gospodarczej w żadnym roku podatkowym nie przekroczył limitu obrotów uprawniających do zwolnienia z obowiązku jej stosowania, może wystąpić z ...

  • Sporządzanie wniosków o dotacje unijne bez podatku VAT?

    Sporządzanie wniosków o dotacje unijne bez podatku VAT?

    Sporządzanie wniosków o dofinansowania unijne, biznesplanów czy studium wykonalności przedsięwzięć, a także zarządzanie projektami dofinansowanymi środkami z UE, gdy nie towarzyszą im usługi doradcze, może korzystać ze zwolnienia ...

  • Wystawienie faktury VAT do biletu parkingowego

    Wystawienie faktury VAT do biletu parkingowego

    Usługi parkingowe pod pewnymi warunkami (tj. świadczone w systemie bezobsługowym) nie muszą być ewidencjonowane na kasie fiskalnej. W rezultacie nie ma tutaj paragonów fiskalnych, a zakup usługi jest dokumentowany innym dokumentem, np ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania