eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Odwrotne obciążenie na usługi budowlane


2016-12-28 16:50 autor: karo33

3 555 odsłon

Odwrotne obciążenie na usługi budowlane

Od 2017 będzie obowiązywało odwrotne obciążenie na usługi budowlane.

Czy jest jakaś kwota limitu, od której będzie obowiązywać odwrotne obciążenie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-12-28 19:51 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

    Mechanizm odwrotnego obciążenia dotyczyć będzie świadczenia niektórych usług budowlanych, w przypadku gdy usługodawcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15 ustawy o VAT, u którego sprzedaż nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9



    doradca podatkowy, Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Aneta0722

    Dodano 2016-10-20 09:56 przez Aneta0722

    Odwrotne obciążenie a wystawienie rachunku dla klientów z UE?

    Witam,mam również problem z odwrotnym obciążeniem. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, nie jestem czynnym podatnikiem VAT, formą jaką się rozliczam jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, świadczę usługi budowlane. Zamierzam zacząć świadczyć usługi budowlane na rzecz polskiej firmy,...

  • Pawel_01010101

    Dodano 2014-03-17 21:32 przez Pawel_01010101

    Limit zwolnienia z VAT 150 tys. zł a wystawione rachunki w Austrii.

    Wystawiam rachunki (nie jestem VAT-owcem) za usługi budowlane/wykończeniowe w Austrii.
    Proszę o informację czy limit 150 tys. zł do zwolnienia z VAT-u jest brany pod uwagę w Polsce?
    Czy jest to liczone tylko do dokumentów w obrębie wystawianych na terenie Polski?

  • Flexbud

    Dodano 2014-02-15 18:52 przez Flexbud

    Przekroczenie limitu, zwolnienie z VAT, księgowanie i korekta wsteczna na ryczałcie

    Założyłem działalność gospodarczą 11.12.2013 r. Jestem na ryczałcie ewidencjonowanym (sektor budowlany 5,5%). Wystawiłem w grudniu dwa rachunki na kwotę - pierwszy 560 zł i drugi 19000 zł. Nie doczytałem ustawy o VAT dokładnie i zorientowałem się w lutym 2014 r., że przekroczyłem limit zwolnienia po...

  • ciekwaskakobieta

    Dodano 2017-02-14 11:39 przez ciekwaskakobieta

    VAT odwrotne obciążenie przy usługach budowlanych na przełomie roku

    Mam pytanie dotyczące usług budowlanych mieszczących się w załączniku nr 14 o VAT. Wykonujemy je jako podwykonawca i ich rozpoczęcie odbyło się pod koniec roku 2016 a zakończenie nastąpiło na koniec stycznia 2017 r.
    Zaliczki ani przedpłaty nie otrzymaliśmy żadnej z tego tytułu. Jest za to protokół ...

  • nie wiem

    Dodano 2017-01-29 15:52 przez nie wiem

    Odwrotne obciążenie w budownictwie

    Jesteśmy spółką z o.o. wykonującą roboty budowlane w szczególności sieci wodno-kanalizacyjnej, roboty drogowe i brukarskie. Od 01.01.2017 nasze roboty budowlane podlegają odwrotnemu obciążeniu ponieważ w 80% wykonujemy jako podwykonawcy. Zlecamy firmom transportowym wywóz ziemi z budowy samochodem c...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Fiskus pozbawia odliczenia VAT od robót budowlanych

    Fiskus pozbawia odliczenia VAT od robót budowlanych

    Spółka zawarła kontrakt na dużą budowę. W trakcie jego realizacji jeden z jej partnerów, który miał wykonać część robót, upadł. Aby dopełnić kontraktu, spółka nabywała potrzebne usługi w zastępstwie od innych podwykonawców, w ...

  • Świadczenie kompleksowe a faktura VAT

    Świadczenie kompleksowe a faktura VAT

    Dyskusja dotycząca świadczeń złożonych (lub inaczej kompleksowych) toczy się między podatnikami, organami i sądami od wielu lat. Są to świadczenia składające się z kilku lub kilkunastu usług lub dostaw towarów, które jednak mają ...

  • Remont własnej nieruchomości z odwrotnym obciążeniem w VAT?

    Remont własnej nieruchomości z odwrotnym obciążeniem w VAT?

    W sytuacji, gdy wynajmujący dokonuje adaptacji swoich nieruchomości i z tego tytułu ponosi wydatki na usługi budowlane, które następnie przerzuca na najemcę – przy zakupie tych usług winien wystąpić mechanizm odwrotnego obciążenia – ...

  • Serwis klimatyzacji poza odwrotnym obciążeniem

    Serwis klimatyzacji poza odwrotnym obciążeniem

    Usługi polegające na serwisie i naprawie klimatyzacji, świadczone przez podwykonawcę na rzecz głównego wykonawcy, nie są objęte odwrotnym obciążeniem. Nie mieszczą się bowiem w załączniku nr 14 do ustawy o VAT - uznał Dyrektor ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania