eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › błędny VAT zerowy


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2008-09-16 08:48 autor: art-drew

2 260 odsłon

błędny VAT zerowy

czy ktoś wie gdzie znajdę interpretacje na temat rozliczenia VAT ze stawką zerową chodzi o wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w roku 2004, my jako firma wysyłaliśmy towar do Anglii już od kilku lat w maju 2004 gdy weszliśmy do Unii weszły nowe przepisy i trzeba było sprawdzić odbiorcę czy ma on VAT UE jednak kto o tym dokładnie wtedy wiedział. Niedawno mieliśmy kontrole z urzędu i okazało sie ,że nasz odbiorca miał w miesiącach maj-lipiec 2004 nieaktywny VAT i mamy teraz oddać podatek +odsetki.Posiadamy wszystkie dokumenty potwierdzające ,że towar wyjechał z kraju (listy przewozowe, potwierdzenie odbioru towaru,przelewy bankowe z wpłatą na konto od danej firmy) więc mamy dowody,że towar wyjechał za granicę a odbiorca go odebrał,czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji???? Proszę kogoś o podpowiedź

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-09-22 08:37 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Stare interpretacje podatkowe znajdują się .

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-09-22 11:06 autor odpowiedzi: JacekP

  Witaj art-drew !

  W opisanej przez Ciebie sytuacji wydaje się mało prawdopodobne, iż unikniesz zapłaty podatku za okres maj-lipiec 2004 r. :( Obowiązkiem dostawcy towaru do kraju UE jest zadbać o poprawność formalną każdej transakcji. W tym przypadku należało uzyskać potwierdzenie, ze odbiorca jest czynnym podatnikiem VAT-UE.

  Jedyne co można uzyskać to tyle, że podatek VAT może być obliczony metodą w stu, czyli 18.03% od wartości transakcji. Czyli starcisz mniejszą część zarobionych wcześnie pieniędzy. :rolleyes:Pocieszajace (?) jest to, że przy tej okazji obniżysz wartość netto transakcji co wpłynie na zmniejszenie podatku dochodowego. Trzeba będzie złożyć korektę zeznania podatkowego za 2004 rok i wniosek o stwierdzenie nadpłaty.

  Jeśli potrzebna jest fachowa pomoc w tym przypadku lub generalnie przy prowadzeniu całej działalności polecam swoje usługi.

  Pozdrawiam - Jacek Pęczak - Doradca Biznesowy tel.: 0609190886, e-mail: ,

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania