eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › zwrot VAT-u


2008-08-30 22:21 autor: kalkatj

1 883 odsłon

zwrot VAT-u

Witam!Prosze mi pomoc,a mam taki problem:Mam zamiar kupic uzywane auto w Niemczech(SUV-a) i w niektorych ogloszeniach jest zaznaczone "podatek VAT 19% do zwrotu'',i teraz jakie warunki musze spelnic by ten VAT odzyskac,czy przy zakupie place tylko cene netto czy pelna a dopiero zwrot na wniosek w naszym US i czy US w takich przypadkach zwraca calosc kwoty VAT, no i jak to jest z tym VAT UE bo jestem przed rejestracja firmy, czy jest to warunek konieczny i czy z tego tytulu moga byc jakies dodatkowe komplikacje.Z gory dziekuje za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-09-02 20:59 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Przypuszczam, że chodzi tutaj o WNT. Czyli podatnik VAT UE w Niemczech jako sprzedawca dokonuje WDT tego samochodu, a Pan jako podatnik VAT UE WNT - Niemiec sprzedaje z 0%-stawką VAT, a Pan to opodatkowuje w Polsce wg właściwej stawki (czyli 22%), przy czym podatek ten w deklaracji wystąpi po stronie podatku należnego i naliczonego (ograniczenie tutaj w zakresie osobówek). VAT ten jednak trzeba zapłacić w terminie 14 dni na konto US-a, przy czym w najbliższej deklaracji go odliczamy.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania