eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Sprzedaż firmowego używanego telewizora a VAT


2013-12-20 17:12 autor: kamilagrabarczyk

3 082 odsłon

Sprzedaż firmowego używanego telewizora a VAT

Witam serdecznie,

czy sprzedając środek trwały (telewizor zakupiony w 2007 roku za kwotę ok 5000 zł) powinnam naliczyć VAT?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Kamila

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-12-20 18:19 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

    Żeby skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania Vat art. 43 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 2 ustawy o VAT. spełnione muszą być oba warunki dla zastosowania stawki zwolnionej
    1.nie odliczono Vat
    2.towar użytkowany co najmniej pół roku po nabyciu 
     

    www.deklar.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Darowizna na cele charytatywne a podatek VAT

    Darowizna na cele charytatywne a podatek VAT

    W ogólnokrajowym zrywie na rzecz pomocy dla Ukrainy uczestniczy wielu przedsiębiorców udowadniając, iż polskim firmom nie jest opcja koncepcja społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, iż wydatki na cele ...

  • Sprzedaż budynku mieszkalno-usługowego w podatku VAT

    Sprzedaż budynku mieszkalno-usługowego w podatku VAT

    W przypadku wybrania opodatkowania dostawy budynków sklasyfikowanych w PKOB pod symbolem 11222, w których mieszczą się zarówno lokale mieszkalne jak i usługowe, ich dostawa będzie opodatkowana 8% stawką podatku VAT – uznał Dyrektor ...

  • Sprzedaż firmowej nieruchomości możliwa bez podatków?

    Sprzedaż firmowej nieruchomości możliwa bez podatków?

    Składniki majątku, które zostały nabyte na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, winny zostać jej przyporządkowane. Są to przede wszystkich środki trwałe. Ich późniejsze odpłatne zbycie generuje przychód z działalności ...

  • Środki trwałe: zmiana przeznaczenia a korekta VAT

    Środki trwałe: zmiana przeznaczenia a korekta VAT

    W zakresie w jakim zakupione środki trwałe są wykorzystywane do czynności opodatkowanych, podatnikowi VAT przysługuje prawo do odliczenia podatku z faktur dokumentujących ich zakup. Jeżeli jednak w pewnym okresie czasu nastąpi zmiana ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania