eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Usługi fizjoterapeutyczne a stawka VAT


2013-10-10 09:05 autor: konto usunięte

5 205 odsłon

Usługi fizjoterapeutyczne a stawka VAT

Czy na usługi fizjoterapeutyczne PKWIU 86.90.13 wystawiam fakturę z 0%?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-10-10 09:11 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    Zgodnie z przpeismai ustawy o VAT (art. 43 ust 1 pkt. 19) świadczenie usług fizjoterapeutycznych przy spełnieniu określonych warunków są zwolnione z podatku od towarów i usług, stosowaną zatem stawką VAT jest jeżeli już to stawka "zw" a nie 0%. Z tym że zwolnienie dotyczy tylko wybranych czynności zatem może się tak zdarzyć że nie wszystkie świadczone w ramach fizjoteriapii usługi będą zwolnione.

    Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2014-03-24 14:34 przez konto usunięte

    Usługi BHP. Czy podlegają VAT?

    Moja firma prowadzi działalność doradczą w zakresie BHP (usługi, szkolenia) - nie jestem płatnikiem VAT. Do grudnia wystawiałam rachunki. Od stycznia moje biuro poinformowało, że mam wystawiać faktury. Zapłaciłam 170 zł opłaty rejestracyjnej VAT. Cały czas jest zwolniona z VAT.
    W związku z tym mam p...

  • lussii

    Dodano 2013-12-01 12:01 przez lussii

    Czy za wynajem mieszkania płacimy VAT?

    Prowadzę działalność - sklep, jestem podatnikiem VAT-u, i wynajmuję prywatne mieszkanie. Płacę 8,5 procent podatku od wynajmu jako osoba prywatna. Czy mam płacić VAT? Wiem, że nie płaci się VAT-u od mieszkania, ale teraz już nie jestem pewna, bo od pomieszczenia magazynowego dostałam odp., że muszę ...

  • juli30

    Dodano 2013-08-02 11:44 przez juli30

    VAT a zagospodarowanie terenów zieleni

    Witam,
    Założyłam działalność gospodarczą (PKD 81.30z) z zagospodarowaniem, terenu zieleni. Mam pytanie: jakiś stawkę VAT stosuje na usługę? Czy jest to 8% czy 23%? Wyczytałam ze 8%, ale nie jestem pewna. Następne pytanie: czy na krzewy obowiązuje stawka 3%? Czy jeżeli 8% to powinnam na fakturze VAT ...

  • sur1

    Dodano 2013-05-15 10:55 przez sur1

    Sprzedaż towarów używanych a VAT

    Po zmianach art. 43 ust. 1 pkt. 2 ustawy o VAT określa zwolnienie "dostawę towarów wykorzystywanych wyłącznie na cele działalności zwolnionej od podatku, jeżeli z tytułu nabycia......".
    Spółdzielnia usług rolniczych ma do sprzedania przyczepę nabytą w 1988 roku, od której nie był odliczany podatek n...

  • balon

    Dodano 2014-02-06 15:07 przez balon

    Stawka podatku VAT w 2014 roku dla PKWiU 51.10.15.0 - loty widokowe balonem

    Proszę o podanie stawki podatku VAT w 2014 roku dla PKWiU 51.10.15.0 loty widokowe 4-osobowym balonem. W Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług w dziale 51 podano: 
    częściowo 8% - poz. 161 zał. nr 3 do ustawy o VAT - wyłącznie przewozy lotnicze rozkładowe pasażerskie i pozarozkładowe pasażerskie.
    Co ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania