eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaUsługi zewnętrzne › Czy mogę rozwiązać umowę o korzystanie z usług siłowni zawartą na okres roku ?


2012-05-14 17:42 autor: ahary

3 391 odsłon

Czy mogę rozwiązać umowę o korzystanie z usług siłowni zawartą na okres roku ?

Pytanie uzupełniono w dniu 14.05.2012, godz. 18:33:

Umowa jest zawarta na czas oreślony 1 roku, płatność w równych ratach. Na umowie oświadczyłam, że zgodnie z moją wiedzą o stanie zdrowia, nie ma przwciwskazań do korzystania z siłowni. Teraz moje samopoczucie się pogorszyło (jestem po operacji kręgosłupa). Nie chcę więc korzystać już z usług siłowni.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-05-14 17:55 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Wszystko zależy od postanowień umowy, która została podpisana. Jeżeli umowa została zawarta na czas określony jednego roku i nie przewiduje możliwości jej rozwiązania, żadna ze stron nie jest do tego uprawniona. Oznacza to, iż i tak użytkownik siłowni będzie zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia określonego w umowie. Co jest przyczyną rozwiązania umowy? Jeżeli zachodzą szczególne okoliczności, np. została pani wprowadzona w błąd wówczas można uchylić się od skutków złożonego oświadczenia woli albo podpisała pani umowe w stanie wyłączającym świadome podjęcie decyzji- umowa byłaby nieważna. Czy została ona zawarta w obecności pracownika siłowni czy też na odległość? czy umowa przewiduje możliwość odstąpienia od umowy?

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Usługi zewnętrzne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania