eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaUsługi zewnętrzne › Nieuczciwa działalność Tax Care?


2014-10-21 07:04 autor: magda_pio

5 061 odsłon

Nieuczciwa działalność Tax Care?

Dzień dobry,

od kilku lat na rynku finansów działa firma Tax Care szkodząc przedsiębiorcom. Nie będę się rozpisywała na temat rozmiarów szkód, proszę tylko wpisać w Google: TaxCare opinie, albo wejść na stronę Tax Care na Facebooku i zobaczyć zamieszczone tam posty.

Korzystałam tylko miesiąc z usług tej firmy. Oprócz rezygnacji z usług Tax Care napisałam oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli podpisanego pod wpływem błędu. Jest to art 84 KC. Tax Care wprowadza nowych klientów w błąd obiecując rzetelną i profesjonalną usługę. Obiecuje szanowanie klienta poprzez konsultacje z nim w sprawie każdej wątpliwej sytuacji... To wszystko są kłamstwa. W tej chwili numery ich reklamacji osiągają już 40 tys.zł!

Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, czy firma, która ma dziesiątki tysięcy reklamacji, nie wprowadza klientów w błąd obiecując profesjonalną obsługę? W moim przypadku, nie poradzili sobie z dziesięcioma dokumentami. Jeden miesiąc prowadzenia mojej dokumentacji zaowocował dwiema korektami deklaracji VAT, wyjaśnieniami w US, bałaganem w dokumentacji - cztery wersje rozliczenia.

Nie mówiąc o tym, że nie konsultują się w niczym i samowolnie podejmują decyzje w sprawie rozliczeń klienta.. niestety błędne. Odpowiedzi na reklamacje nie są merytoryczne.. zawierają same frazesy.. a co gorsze kłamstwa. Zajmują się poważną dziedziną biznesu - rozliczeniami z urzędami i prowadząc swoją działalność w taki sposób, powinni natychmiast zamknąć swoją firmę i przestać szkodzić!

Proszę powiedzieć, czy naprawdę taka firma jest bezkarna? Czy nie ma jakiegoś organu kontrolnego, który by wspomógł przedsiębiorców i przyjrzał się działalności Tax Care? Proszę nagłośnić sprawę, proszę odpowiedzieć gdzieś publicznie, tak aby nikt się nie dał już nabrać na niczym nie poparte obietnice Tax Care.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-04-22 17:03 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Ja nie zgadzam się z tym w ogóle. Mam księgowość i kredyt w Tax Care i jestem naprawdę zadowolony - kredyt na dobrych warunkach, nigdzie takiego dostać nie mogłem, a się nachodziłem. A księgowość? Solidnie i na czas, ZAWSZE. Ceny niezłe, z księgową jestem w stałym kontakcie, w razie czego nr do mojego doradcy tez mam zapisany na stałe w telefonie.

  Oceń odpowiedź 7 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-29 23:04 autor odpowiedzi: ErgoSum

  Szczerze mówiąc to wypowiedź trochę na wyrost. Tam gdzie są usługi, zawsze są i reklamacje. Oczywiste jest, że niezadowoleni polecą zaraz pisać w sieci, żeby rozładować frustrację. Zadowoleni mniej, bo nie odczuwają potrzeby (a szkoda, bo mamy przekłamane dane tym samym), ale takie opinie też są. U mnie bałaganu nie narobili, kłopotów też nie, a to już 2 lata. Odpukać, niech tak zostanie.

  Oceń odpowiedź 2 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-30 20:22 autor odpowiedzi: ErgoSum

  Jeśli chodzi o mnie to ja prowadzę księgowość w Tax Care już od ponad roku czasu, współpraca układa się nam bardzo dobrze, nie mam żadnych zastrzeżeń. Robią za mnie całą papierkową robotę, nie miałbym na to kompletnie czasu w natłoku obiwiązków związanych z prowadzeniem działalności. Oceniam ich dobrze. Przewinęła się nawet kontrol, która nie wykazała żadnych uchybień, w zasadzie nie mieli się do czego przyczepić. Na plus oceniam i polecam.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-06-30 20:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie wypowiem się o konkretnym przypadku, ale.......
  w dobie wolnego rynku, zawsze mogą pojawić sie uchybienia oraz nierzetelni wykonawcy. Jeżeli ktoś nie jest zadowolnony z usług, które proponuje jakas firma powinien z nich zrezygnować. Jezeli ktoś czuje się oszukany lub uważa, że firma, którą wynają działa nie zgodnie z prawem powinien zawiadomić prokuraturę o możliwości przestępstwa. Nierzetelnośc powinniśmy ganić i napiętnować , przęstępstwa  powinniśmy zgłaszać i egzekwować.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

  Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

  Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

 • Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

  Rozliczenie PIT: dochód z pracy i działalność gospodarcza za granicą

  Dochody z pracy w Polsce tutaj są opodatkowane. Natomiast w przypadku opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym, ta ich część, która przypada na wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, nie będzie wykazywana w ...

 • Działalność gospodarcza w Niemczech a zeznanie roczne PIT-36

  Działalność gospodarcza w Niemczech a zeznanie roczne PIT-36

  W przypadku uzyskania dochodów ze źródeł położonych na terytorium RP podlegających opodatkowaniu wg skali podatkowej oraz z działalności prowadzonej na terytorium Niemiec, wnioskodawczyni jest obowiązana do złożenia zeznania PIT-36, w ...

 • Zwroty i niedopłaty podatku - co warto wiedzieć?

  Zwroty i niedopłaty podatku - co warto wiedzieć?

  Termin na złożenie rocznej deklaracji podatkowej upływa już 2 maja. Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę - podkreślają eksperci firmy inFakt. Ze względu na złożoności podatkowe, z którymi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Usługi zewnętrzne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania