eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaUsługi zewnętrzne › Wykonanie usługi w Luksemburgu przez własną ryczałtową firmę polską


2013-10-06 23:04 autor: Sargiel

7 125 odsłon

Wykonanie usługi w Luksemburgu przez własną ryczałtową firmę polską

Witam,

mój mąż ma własną firmę remontową jednoosobową na zasadzie 5,5% ryczałtu. Niedawno dostał propozycję wykonania usługi w Luksemburgu. Czy potrzebne są mu jakieś "specjalne" dokumenty (oprócz wpisu do ewidencji), aby podjąć się tej pracy? Czy musi również zakładać firmę w Luksemburgu?

Pytanie zaktualizowano 2013-10-07 22:26

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jednak jeszcze pytanie. Czy w takim razie mąż może wykonać usługę remontową u osoby prywatnej w Luksemburgu i nie posiadać żadnych dokumentów, poza tymi o których wspomniałam wcześniej? Rozumiem, że po wystawieniu rachunku odprowadzam 5,5% ryczałtu od dochodu wg euro z dn wcześniejszego i nic poza tym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-10-07 08:29 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Nie musi zakładać tam nowej działalności. Podatki płaci w Polsce. Mówi o tym art.7, pkt 1 "Konwencji między Rzeczpospolitą Polską a Wielkim Księstwem Luksemburga w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku"

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 5

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-08 12:25 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Na terenie całej UE.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Marsii48

    Dodano 2013-10-07 13:31 przez Marsii48

    Działalność gospodarcza w Polsce, a praca w Niemczech

    Prowadzę w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Wykonuję remonty mieszkań, domów. Rozliczam się na zasadzie ryczałtu 5,5%. Nie jestem VAT-owcem. Mam zamiar wykonywać tego rodzaju usługi na terenie Niemiec. Będą to usługi u prywatnych właścicieli mieszkań, jak i dla firm jako podwykonawca. W ...

  • piotrek7777777

    Dodano 2016-04-25 16:26 przez piotrek7777777

    Świadczenie usług w Holandii. Gdzie opłacić podatek?

    Gdzie mam zapłacić podatek?
    Wyjechałem do Holandii i jak zawsze za wykonaną usługę wystawiłem polską fakturę z VAT, jestem na ryczałcie. Firma, dla której pracowałem powiedziała mi, że faktura musi zawierać cenę z odosobnionym VAT-em i materiały z odosobnionym VAT-em.
    Z tego co mi księgowa mówiła, t...

  • sylbie1

    Dodano 2015-07-30 13:37 przez sylbie1

    Świadczenie usług przez jednoosobową firmę na terenie Niemiec

    Prowadzę działalność gospodarczą jednoosobową opodatkowana podatkiem ryczałt 5,5% - usługi remontowo-budowlane zarejestrowaną w Polsce. Tutaj jestem ubezpieczony w ZUS. Jestem VAT-owcem. Przed wyjazdem do Niemiec uzyskałem VAT-UE.Od niedawna świadczę usługi w Niemczech. Jakie faktury powinienem wyst...

  • ilona1982

    Dodano 2015-01-21 23:27 przez ilona1982

    Ryczałt na usługi opiekuńcze osób starszych

    Witam, chciałbym otworzyć firmę jednoosobową świadczącą usługi opiekuńcze osób starszych. Większość usług będzie świadczona na terenie Niemiec i chciałbym się dowiedzieć pod jaką stawkę ryczałtu będą się takie usługi kwalifikowały i jaki jest symbol PKWiU w takim przypadku?

  • kingazdw

    Dodano 2013-10-31 21:15 przez kingazdw

    Co jaki czas wystawiać fakturę?

    Od stycznia 2013 roku prowadzę jednoosobową firmę usługową. Pracuję jako podwykonawca w Holandii. Czy co miesiąc muszę wystawiać jedną fakturę, czy mogę raz na 2-3 miesiące, aby nie mieć problemów z US? Podlegam opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Usługi zewnętrzne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania