eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrzędy / Sądy › Czy urząd pracy może wysłać mamę dwójki dzieci do pracy?


2017-02-04 09:44 autor: mar_ta

1 702 odsłon

Czy urząd pracy może wysłać mamę dwójki dzieci do pracy?

Dzień dobry,

jestem obecnie w takiej sytuacji: miałam umowę na czas określony do dnia porodu, po porodzie pobierałam zasiłek, a następnie zarejestrowałam się w UP, żeby być ubezpieczona. Mam dwójkę małych dzieci. UP chce mnie wysłać do pracy. Nie interesuje ich to, że mam dzieci, że nie stać mnie na prywatny żłobek i że nie mam ich z kim zostawić. Mąż jest jedynym żywicielem rodziny. Jeśli odmówię to mnie wykreślą z listy z UP.

Czy mogę się odwoływać, jak to wygląda? Dla mnie to jest troche chore, bo nie jestem osobą, która wymiguje się od pracy, ja mam małe dzieci, które chcę wychować. Gdybym mogła poszłabym na urlop wychowawczy, ale nie miałam takiej możliwości.

Proszę o pomoc, dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-02-06 12:38 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Rejestracja w urzedzie pracy ma na celu poszukiwanie zatrudnienia i podjęcie pracy. Podpisuje się również w trakcie rejestracji oświadczenie, że jest się zdolnym i gotowym do podjęcia zatrudnienia. Urząd może wyrejestrować z powodu odmowy przyjęcia skierowania do pracy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-02-08 13:38 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Mhm - w urzędzie pracy rejestruje się po to, aby szukać i iść do pracy. Jeżeli chodziło tylko o ubezpieczenie, należało zgłosić się pod ubezpieczenie męża a nie rejestrować w UP.

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urzędy / Sądy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania