eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Czy mogę wziąć urlop taryfowy po urlopie wychowawczym w trakcie, którego dostałam wypowiedzenie ?


2015-12-02 22:43 autor: Tutu

1 757 odsłon

Czy mogę wziąć urlop taryfowy po urlopie wychowawczym w trakcie, którego dostałam wypowiedzenie ?

Witam,

aktualnie jestem na urlopie wychowawczym, który kończy się w połowie lutego 2016. Tydzień temu otrzymałam wypowiedzenie (zwolnienia grupowe). Koniec okresu wypowiedzenia przypada na 29 lutego.

Czy po zakończeniu urlopu wychowawczego przysługuje mi urlop wypoczynkowy? Jeżeli tak, to w jakim wymiarze? Czy pracodawca musi zapłacić za ten urlop? Kadry proponują skrócenie okresu wypowiedzenia lub urlop bezpłatny żebym nie musiała na te kilkanaście dni wracać do pracy.

Czy w takim przypadku moja 3-miesięczna odprawa zostanie pomniejszona o ilość dni za które ewentualnie wezmę urlop bezpłatny?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-12-03 21:42 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie proponuje się pracownikowi skrócenia okresu wypowiedzenia tylko mu się daje i o tym informuje. Urlop bezpłatny w Pani przypadku to kpina. Ma pani prawo do wybrania zaległych urlopów. Jezeli nie wykorzysta ich Pani w pełni to w dniu rozwiązania umowy pracodawa musi Pani za wszystko zapłacic.

  Tutu skomentował/a odpowiedź 2015-12-04 17:23

  Po macierzyńskim byłam na urlopie, który wtedy mi przysługiwał ( łącznie z zaległymi dniami z poprzedniego roku). Po wybraniu urlopu wypoczynkowego , przeszłam na urlop wychowawczy. Co w przypadku kiedy nie mam zaległego urlopu? Pracodawce poinformował mnie ,że to ja mam złożyć podanie o ewentualne skrócenie okresu wypowiedzenia lub urlop bezpłatny.. czy mogę wziąć urlop wypoczynkowy za 2016 i w jakim wymiarze? Dziękuję.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Angel6

  Dodano 2015-06-14 19:13 przez Angel6

  Wypowiedzenie 3-miesięczne z powodu złożenia wniosku o upadłość

  Pracuję w firmie od 13 lat. W dniu 31.03.2015 r. pracodawca wypowiedział mi - z okresem 3 miesięcznym) umowę o pracę na czas nieokreślony z powodu złożenia w tym dniu wniosku o upadłość (wyrok sądu o upadłości z dnia 23.04.2015 r.).Mam takie pytania: w jakiej wysokości winna być wypłacona odprawa, j...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-07-12 13:19 przez konto usunięte

  Jaka będzie wysokość odprawy przy przejściu na rentę?

  Czy w przypadku przejścia na rentę z pracy na umowę stałą i czas nieokreślony pod koniec 3-miesięcznych świadczeń rehabilitacyjnych (w umowie o pracę jest zapis o 3 miesięcznym terminie wypowiedzenia - dotyczy obu stron, firma zatrudnia ponad 20 osób), pracodawca jest zobowiązany do wypłacenia pensj...

 • Yet

  Dodano 2018-05-31 21:03 przez Yet

  Ilu miesięczna odprawa mi się należy?

  Witam,
  w dniu 30.05.2018 r. zostałem zwolniony z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.
  Wypowiedzenie z winy pracodawcy (restrukturyzacja i trudna sytuacja finansowa - taki powód mam na wypowiedzeniu), zostałem zwolniony również z obowiązku świadczenia pracy. W firmie bylem zatrudniony od 23.06.2010 r...

 • asiabiedronka

  Dodano 2015-03-17 12:58 przez asiabiedronka

  Wypowiedzenie umowy przez pracodawcę a urlop

  Witam,pracodawca wypowiedział mi umowę z okresem wypowiedzenia 2 tygodnie i wysłał mnie na zaległy urop: za zeszły rok mam 11 dni niewykorzystanego urlopu, obecny rok 3 dni plus 2 dni, które należą mi się na poszukiwanie pracy (razem 16 dni). Czy taki urlop jest płatny i do kiedy pracodawca musi mi ...

 • mama2013

  Dodano 2014-01-22 14:26 przez mama2013

  Wynagrodzenie na wypowiedzeniu w czasie urlopu wychowawczego

  W czasie urlopu wychowawczego umowa zostaje wypowiedziana (zwolnienia grupowe), pracownica otrzymuje ekwiwalent z tytułu przepracowanego w firmie czasu. A co z wynagrodzeniem podstawowym - okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Czy za ten czas wynagrodzenie się należy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Odprawa przy zwolnieniu z pracy: kiedy i dla kogo?

  Odprawa przy zwolnieniu z pracy: kiedy i dla kogo?

  Pomimo wielu artykułów i informacji na ten temat, w dalszym ciągu problem z odprawami dla zwalnianych pracowników budzi wiele kontrowersji. Pytania komu się należy, w jakich okolicznościach jest przyznawana, czy kobiecie na urlopie ...

 • Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

 • Odprawa

  Odprawa

 • Obowiązki pracodawcy, który zatrudnia minimum 20 pracowników

  Obowiązki pracodawcy, który zatrudnia minimum 20 pracowników

  Pracodawca zatrudniający 20 pracowników lub więcej, jest zobowiązany do wdrożenia konkretnych mechanizmów w swoim zakładzie pracy. W tym tekście omawiamy te rozwiązania i przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania