eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Czy mogę podjąć pracę na urlopie rodzicielskim u tego samego pracodawcy i innego?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-12-23 11:11 autor: konto usunięte

2 205 odsłon

Czy mogę podjąć pracę na urlopie rodzicielskim u tego samego pracodawcy i innego?

Witam,

od lutego zaczynam urlop rodzicielski i podejmuję pracę u swojego pracodawcy na pół etatu. Czy mogę też równocześnie podjąć pracę na umowę zlecenie u innego pracodawcy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-12-23 13:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Tak. Należy jednak pamiętać, że urlop słuzy do sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.

  dorkis7

  konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2014-12-23 14:27

  Czy jeśli podejmę pracę na pół etatu w moim zakładzie macierzystym, mogę z niej zrezygnować w każdym momencie? (Boję się, że pracodawca będzie chciał maksymalnie wykorzystać moją obecność i dawać mi godziny nadliczbowe, ponieważ ma sklonności do wykorzystywania swoich pracowników) Dodam jeszcze, że pracę podejmuję tylko dlatego, że pracodawca dał mi jasno do zrozumienia, iż jeśli tego nie zrobię, po skończonym urlopie rodzicielskim "nie mam po co wracać", czyli czeka mnie zwolnienie. Proszę jeszcze o poradę, czy na urlopie rodzicielskim mogę ewentualnie dostarczyć 3 miesięczne wypowiedzenie umowy?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • nataliapn

  Dodano 2016-06-12 10:44 przez nataliapn

  Czy trzeba informować pracodawcę o chęci podjęcia drugiej pracy?

  Witam, obecnie jestem zatrudniona w jednej firmie na umowę o pracę na czas określony (do 2019 r.). W chwili obecnej przebywam na urlopie rodzicielskim, a chciałabym podjąć pracę na umowę zlecenie na 1/2 etatu w innej firmie. Czy muszę o tym informować swojego pracodawcę? Jeśli tak, to w jaki sposób?...

 • maggie_4

  Dodano 2014-06-18 11:55 przez maggie_4

  Praca a urlop rodzicielski

  Czy przebywając na urlopie rodzicielskim można podjąć pracę u innego pracodawcy niż ten, który udzielił urlopu - na umowę o dzieło, bądź umowę zlecenie? I czy może to być cały etat?

 • januszzz

  Dodano 2014-04-14 10:23 przez januszzz

  Urlop rodzicielski a kolejna ciąża

  Od marca żona przebywa na urlopie rodzicielskim płatnym 60%. Jest w następnej ciąży i po 8 pierwszych tygodniach urlopu rodzicielskiego przekaże urlop na mnie, a sama pójdzie na L4 100% płatne.
  1. Czy żona może zrezygnować z 18 tygodni urlopu rodzicielskiego na rzecz dla mnie, gdy wniosek o urlop ro...

 • M_M_1

  Dodano 2014-01-04 11:45 przez M_M_1

  Dodatkowa umowa na urlopie rodzicielskim

  Witam,
  jestem zatrudniona na umowę o pracę na cały etat, na czas nieokreślony. Obecnie "przebywam" na urlopie rodzicielskim (do 29.03.2014r.). Czy w tym czasie mogę podpisać dodatkowo drugą umowę o pracę na 1/2 etatu na czas określony z innym pracodawcą?

 • ogrubich

  Dodano 2013-12-10 20:07 przez ogrubich

  Urlop rodzicielski a praca na pół etatu

  Witam,
  chciałam zapytać, czy jeśli jestem na urlopie rodzicielskim i dostaję 60% wynagrodzenia, to czy mogę podjąć pracę u innego pracodawcy na umowę zlecenie w wymiarze 1/2 etatu? Czy obniży mi się zasiłek? Czy muszę zgłaszać obecnemu pracodawcy, że podejmuję inną pracę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Urlop rodzicielski a ciąża i praca

  Urlop rodzicielski a ciąża i praca

  Przepisy z 2013 r. dotyczące uprawnień rodzicielskich, w tym wprowadzenie nowego pojęcia – urlopu rodzicielskiego - wprowadziły szereg udogodnień dla młodych rodziców, ale i sporo zamieszania. Właśnie mija rok od zatwierdzenia zmian w ...

 • Ubezpieczenie zdrowotne studenta. Kiedy i na jakich zasadach przysługuje?

  Ubezpieczenie zdrowotne studenta. Kiedy i na jakich zasadach przysługuje?

  Jeśli się uczysz aż do swoich 26 urodzin masz ubezpieczenie "przy rodzicu" albo z uczelni. Jeśli będziesz w tym czasie pracował "na zleceniu" - nic się nie zmieni, ale jeśli podejmiesz "etatową" pracę - będziesz miał własne ...

 • Praca dla studenta a składki ZUS

  Praca dla studenta a składki ZUS

  W okresie wakacyjnym pracodawcy mogą zatrudniać studentów. Chętnie to robią, bo to dla nich oszczędność. Studenci do 26 roku życia zatrudnieni na umowy zlecenia, nie płacą składek ani na ubezpieczenie społeczne, ani na ubezpieczenie ...

 • Minimalne wynagrodzenie: 12 zł za godzinę od 2017 r.

  Minimalne wynagrodzenie: 12 zł za godzinę od 2017 r.

  Sejm przyjął już nad rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania