eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Czy po urlopie macierzyńskim mogę skorzystać z 2 dni zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem?


2014-02-05 19:19 autor: buddyjka

10 229 odsłon

Czy po urlopie macierzyńskim mogę skorzystać z 2 dni zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem?

Na urlopie macierzyńskim (rocznym) jestem do 07.08.2014 r. Czy bezpośrednio po nim mogę wykorzystać 2 dni zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem i czy przysługują mi 2 dni czy 1 dzień?

I czy dopiero po tym dniu/dniach wolnych mogę przejść na zaległe urlopy wypoczynkowe? 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-05 19:56 autor odpowiedzi: karolina.maciag

    Opieka nad dzieckiem z tyt. art. 188 KP przysługuje pracownikom-rodzicom dzieci do 14 r.ż. Może Pani więc wykorzystać 2 dni, może Pani podzielić się z ojcem dziecka 1:1 (lub 'oddać' mu 2 dni.) Nie ma znaczenia, czy wykorzysta Pani opiekę zaraz po macierzyńskim, czy później.

    Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 1 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania