eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Powrót do pracy po urlopie wychowawczym na dawne stanowisko pracy


2013-10-24 09:57 autor: seli221

3 725 odsłon

Powrót do pracy po urlopie wychowawczym na dawne stanowisko pracy

Witam,

mam takie pytanie: czy pracodawca może przenieść pracownika po jego powrocie z urlopu wychowawczego na to samo stanowisko, ale do innej miejscowości do pracy?

W umowie o pracę na czas nieokreślony moim miejscem pracy jest wyznaczona miejscowość pod Warszawą. Czy pracodawca może odesłać mnie do pracy w Centrum (co związane byłoby z niekorzystnym dojazdem i wydłużonym powrotem do domu)? Mam małe dziecko, które nie ukończyło 3 lat.

Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym od stycznia 2012 roku do końca grudnia 2013 r. Chcę skrócić swój urlop i wrócić do pracy na niepełny etat. Czy w takiej sytuacji pracodawca może oddelegować mnie do pracy w Centrum? Jakie będą skutki mojej odmowy?

Dziękuje za odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2013-10-24 13:41

Dziękuje Panu za odpowiedź, jednak niezbyt dokładnie opisałam swoją sytuację, za co przepraszam. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym od stycznia 2012 roku do końca grudnia 2013r.Chcę skrócić swój urlop i wrócić do pracy na niepełny etat.Czy w takiej sytuacji pracodawca może oddelegować mnie do pracy w Centrum?Jakie będą skutki mojej odmowy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-10-24 11:02 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Musi Pani pamiętac, że nie jest juz osobą szczególnie chronioną. Zgodnie z art. 178, par.2 pracodawca nie może Panią delegować do momentu ukończenia przez dziecko 4 lat. Jeżeli chce przenieśc Panią na okres dłuzszy niż 3 miesiące w roku to powinien zrobić to za pomocą wypowiedzenia zmieniającego lub aneksu do umowy. Może się Pani nie zgodzić, ale będzie to skutkowało rozwiązaniem umowy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-10-24 13:56 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Do czasu trwania prawa do urlopu, ale nie dłużej niz 12 miesiący pracodawca nie może Panią zwolnić, ale nie oznacza, ze nie może zmienić warunków pracy. Jeżeli zmiana dotyczy ogółu pracowników lub grupy, do której Pani należy ma do tego prawo. W innym wypadku o zasadności decyzji może rozstzygnąć sąd.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-19 19:17 autor odpowiedzi: Joana 3

  Witam, a jak wówczas brzmi wypowiedzenie? czy jest za porozumieniem stron?? czy mam później prawo do zasiłku dla bezrobotnych od razu czy po 3 miesiącach??

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-19 19:44 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Może być za porozumieniem, ale przyczyna powinna być po stronie pracodawcy. Wtakiej sytuacji dostanie Pani zasiłek po 7 dniach od zarejestrowania w UP.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zielone miejsca pracy

  Zielone miejsca pracy

 • Dla kogo obniżenie wymiaru czasu pracy?

  Dla kogo obniżenie wymiaru czasu pracy?

  Wortal AlterPraca.pl wyjaśnia, iż obniżenie wymiaru czasu pracy następuje z reguły w drodze porozumienia stron stosunku pracy lub też, wprowadzane jest w drodze wypowiedzenia zmieniającego przez pracodawcę. Przepisy kodeksu pracy przewidują ...

 • Oddelegowanie a podróż służbowa: poznaj różnice

  Oddelegowanie a podróż służbowa: poznaj różnice

  Pracodawca wysyłając pracownika do wykonania pracy w innym miejscu, niż wskazanym w umowie o pracę, musi ustalić czy praca wykonywana jest w ramach podróży służbowej czy oddelegowania. Ustalenie tego aspektu jest bardzo istotne zarówno dla ...

 • Elastyczność w pracy poprawia efektywność

  Elastyczność w pracy poprawia efektywność

  Od czego zależy efektywność pracowników? Okazuje się, że nie zawsze opiera się ona na ilości przepracowanych godzin. Work Service radzi jak poprawić efektywność i zaangażowanie podwładnych, nie ponosząc przy tym dużych kosztów.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania