eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy jest możliwe wypowiedzenie umowy na zastępstwo przez pracownika?


2013-08-22 10:37 autor: zabaP

4 409 odsłon

Czy jest możliwe wypowiedzenie umowy na zastępstwo przez pracownika?

Witam,

Czy jeśli na umowie o pracę na zastępstwo nie jest wpisane, że można ją rozwiązać za wypowiedzeniem tylko jest wpisane, że rozwiązuje się z dniem powrotu zastępowanego pracownika, to pracownik może złożyć wypowiedzenie, jeśli chce odejść z pracy?

Jeśli tak, to kiedy powinnam złożyć wypowiedzenie, jeśli chcę 30 września 2013 r. być jeszcze pracownikiem, a 1 października już nie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-22 12:35 autor odpowiedzi: karolina.maciag

  Okres wyp. w przypadku umowy na zastęstwo wynosi 3 dni robocze, zatem żeby było skuteczne na dzień 01.10.2013, musi zostać złożone w dn. 25.09.2013.

  mkrs skomentował/a odpowiedź 2013-10-19 10:45

  Witam, mam podobny problem - jestem zatrudniony na takiej samej umowie na zastępstwo i jest w niej klauzula jedynie,że wypowiedzenie musi być zgodne z przepisami polskiego prawa pracy.Natomiast w warunkach zatrudnienia jakie otrzymałem u pracodawcy,które także zostały przez mnie podpisane jest informacja że obowiązuje mnie okres wypowiedzenia wg.art.36 KP,czyli w moim przypadku 2 tygodnie bo pracuje tylko 4 miesiące.Czy powinienem dać wypowiedzenie za dwutygodniowym czy trzydniowym okresem?

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-09-16 11:21 przez konto usunięte

  Koniec umowy na zastępstwo

  W umowie na zastępstwo zawartej w lutym br. jest zapis "na zastępstwo od lutego br. na czas nieobecności Pani... Na podstawie art. 33 KP strony dopuszczają możliwość rozwiązania umowy za 3-dniowym wypowiedzeniem."
  Osoba, którą zastępowałam miała umowę na czas określony do sierpnia br i urodziła w cz...

 • slugockam

  Dodano 2013-09-01 19:26 przez slugockam

  Ile będzie trwał okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony?

  Witam,
  Mam pytanie, jestem zatrudniona na czas nieokreślony (pracuję ok. 5 lat) i na umowie jest zapisane, że wypowiedzenie może być za dwutygodniowym wypowiedzeniem. W związku z tym, że znalazłam inną pracę jestem ciekawa czy obejmuje mnie 2 tygodnie wypowiedzenia, tak jak jest napisane na umowie o...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-09-27 13:10 przez konto usunięte

  Procedura przy przejściu z umowy na zastępstwo na umowę na czas nieokreślony

  Jestem zatrudniona od 01.10.2012 na umowę na zastępstwo w związku z nowymi zasadami o urlopach macierzyńskich. Osoba, którą zastępuję wraca na początku marca 2014. Pracodawca jest w stanie mnie zatrudnić na umowę na czas nieokreślony.
  Czy w związku z takim przejściem muszę być najpierw zwolniona z o...

 • eda 1944

  Dodano 2013-07-10 21:58 przez eda 1944

  Zwolnienie lekarskie w czasie pracy na zastępstwie

  Przedstawiłem zwolnienie lekarskie na 5 dni w czasie pracy na zastępstwie i momentalnie dostałem wypowiedzenie. Oświadczono mi, że dwa dni zapłaci mi zakład, a resztę zwolnienia wyślą do ZUS. Czy ktoś będzie mi płacił, jeżeli choroba zmusi mnie do pobytu w szpitalu?

 • ewach6

  Dodano 2013-05-14 21:32 przez ewach6

  Wypowiedzenie umowy o pracę w przedszkolu

  Pracuję w przedszkolu od 1.09.2009 do 31.08.2012 na zastępstwo. Co roku dostawałam umowę. Od 1.09.2012  pracuję na czas nieokreślony.
  Czy przysługuje mi miesiąc czy 3 miesiące wypowiedzenia? Na umowie mam zaznaczone 3 dni wypowiedzenia. Do którego okresu wypowiedzenia się dostosować?
  Dziękuję serdec...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Umowa na zastępstwo

  Umowa na zastępstwo

 • Wakacyjna praca na zastępstwo

  Wakacyjna praca na zastępstwo

  Pracownik udający się na urlop stawia swojego pracodawcę przed problemem poradzenia sobie z niedoborem kadry. Problem ten jest tym większy, im kosztowniejsze (czasem wręcz niemożliwe) jest przerwanie ciągu pracy. Dlatego w okresie wakacyjnym ...

 • Prawa pracownika: powstrzymanie się od pracy

  Prawa pracownika: powstrzymanie się od pracy

  Pracownik ma prawo do powstrzymania się od wykonywania pracy. Uprawnienie to przysługuje w kilku przypadkach, m.in., jeśli warunki pracy w firmie nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy, narażając w ten sposób jego życie i ...

 • Odwołanie do sądu pracy - podstawowe informacje

  Odwołanie do sądu pracy - podstawowe informacje

  Pracodawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków wobec podwładnego. To niestety dość często pojawiający się scenariusz. Jeśli zawodzą wszelkie sposoby polubownego załatwienia sprawy, pracownikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania