eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa o współpracy. Warunki wypowiedzenia


2016-10-08 13:50 autor: PrGLD

13 168 odsłon

Umowa o współpracy. Warunki wypowiedzenia

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie umowy współpracy jako świadczenie usług (związanych z transportem). W umowie współpracy mam punkt odnośnie wypowiedzenia itp. I tu moje pytania.

Umowa na czas nieokreślony:

1. Każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem, ilu dni okresu wypowiedzenia?

Jaki okres mogę tam wpisać czy może być to dzień czy może być 3 miesiące? Od ile do ile, czy jest gdzieś w przepisach to zawarte?

2. Jaką formułkę zamieścić w umowie o tym, że można ją zerwać natychmiastowo za zgodą obu stron?

Czy napisać o oświadczeniu woli za porozumieniem stron, czy napisać o tym, że niniejsza umowa może zostać rozwiązana przez umowę rozwiązującą za zgodą obu stron?

Takie moje rozmyślania, a potrzebuje pilnie podpisać umowę. Zaznaczam, że to ja stawiam warunki umowy i zależy mi w razie czego na szybkim jej rozwiązaniu.

Zaznaczam, że chodzi o umowę współpracy zawartą na czas nieokreślony.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-10-08 19:36 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Myślę, że okres wypowiedzenia w wymiarze 1 miesiaca jest bezpieczny dla wszystkich. Pana umowę reguluja przepisy kodeksu cywilnego. Jezeli w umowie będzie zapis o rozwiązaniu umowy z 1 dniowym okresem wypowiedzenia i wszyscy sie na to zgodzą, to taki zapis bedzie obowiązujący dla stron. Za zgodą stron może Pan rozwiązac umowę  ( a także zleceniodawca) w każdej chwili.

  PrGLD skomentował/a odpowiedź 2016-10-09 00:34

  Chciałbym zaznaczyć jeszcze że to nie jest zlecenie tylko umowa współpracy , współpraca ma polegać na świadczeniu usług. Między Mną Osobą prowadzącą DG a inną osobą prawną sp zoo . Czyli mogę zawrzeć 1 dniowy okres wypowiedzenia i nie będzie to niezgodne z ustawami , kodeksem itp? Oraz czy muszę stosować regułkę o tym że można rozwiązać umowę natychmiastowo za porozumieniem stron , jeżeli tak to jak ma ona brzmieć. Pozdrawiam

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-10-09 14:00 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jest to umowa miedzy wami i obudwie strony muszą nie na nią zgodzić. Jezeli będzie taki zapis w umowie i każdy się zgadza, to nie ma problemu.
  Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting zaktualizował/a odpowiedź 2016-10-09 14:01
  Dodam tylko, że działa to w dwie strony i Panu będzie można wypowiedzieć umowę  w taki sam sposób.

  PrGLD skomentował/a odpowiedź 2016-10-09 15:20

  Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie jak wygląda wypowiedzenie np. 7 dni. Umowe wypowiadam w środę np. 5 października , czyli do kiedy umowa będzie ważna i kiedy wystawić Fakturę rozliczeniową ostateczną 12 października??? Od 13 czwartku umowa nie obowiązuje czy jak???

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-10-11 19:54 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zgodnie z art. 77 § 2 K.c. jeżeli umowa została zawarta w formie pisemnej, jej rozwiązanie za zgodą obu stron, jak również odstąpienie od niej albo jej wypowiedzenie powinno być stwierdzone pismem. Jeżeli w umowie nie ma formuły o terminie końca tygodnia lub miesiąca, to po okresie wskazanym w umowie ulega ona rowiązaniu.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Wrona

  Dodano 2022-08-05 10:16 przez Wrona

  Wypowiedzenie

  Dzień dobry. 1 września 2019 podpisałem umowę na czas nieokreślony, w związku z tym 1 września 2022 wchodzę na 3 miesięczny okres wypowiedzenia i mam pytanie.
  Jeśli złożę wypowiedzenie z pracy 26 sierpnia, to mam okres wypowiedzenia 1 miesiąc czy 3 miesiące? Wypowiedzenie będzie liczone od 1 wrześni...

 • Pezyrka

  Dodano 2021-09-22 14:45 przez Pezyrka

  Jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje?

  Dzień dobry, w przyszłym tygodniu będę zawierać umowę o pracę z nowym pracodawcą. Będzie to nasza pierwsza umowa, ale będzie ona na czas nieokreślony i z 3. miesięcznym okresem wypowiedzenia.
  Czy jeżeli za np. 4 miesiące zechcę wypowiedzieć umowę i będzie mi zależało na szybkim opuszczeniu zakładu p...

 • Onajik

  Dodano 2015-12-07 20:53 przez Onajik

  Od kiedy liczone jest wypowiedzenie?

  Witam,jestem zatrudniony w firmie od dnia 3.09.2015 na okres próbny, kolejna umowa u tego samego pracodawcy jest od dnia 3.12.2015 na czas nieokreślony. Moje pytanie jest takie: od jakiego dnia jest liczone wypowiedzenie, jeżeli złożę wypowiedzenie dnia 22.12.2015 r.?

 • pracownikXYZ

  Dodano 2021-02-18 15:34 przez pracownikXYZ

  Kiedy złożyć wypowiedzenie?

  Dzień dobry, Pracuję na umowie o pracę w obecnej firmie od 1.10.2020 r. Początkowo 3 miesiące na okres próbny, teraz na czas nieokreślony.
  Kiedy powinnam złożyć wypowiedzenie, aby skończyć pracę ostatniego dnia marca 2021 r. Mija wtedy 6 miesięcy pracy. Czy jeśli złożę wypowiedzenie z końcem lutego,...

 • magda4560

  Dodano 2016-09-11 22:20 przez magda4560

  Wypowiedzenie. Ile miesięcy przed?

  Witam,mój mąż od maja 2008 roku do chwili obecnej pracuje na pół etatu w tej samej firmie na umowie na czas nieokreślony. Teraz chce się zwolnić. Ile go obowiązuje wypowiedzenie? Czy może iść na kuroniówkę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Okres wypowiedzenia

  Okres wypowiedzenia

 • Skrócenie półrocznego okresu wypowiedzenia

  Skrócenie półrocznego okresu wypowiedzenia

  Ustawodawca dopuszcza, aby w wyjątkowych okolicznościach trzymiesięczne wypowiedzenie bezterminowej umowy o pracę zostało na mocy jednostronnej decyzji pracodawcy skrócone do jednego bądź dwóch miesięcy. Co jednak w sytuacji, gdy z umowy o ...

 • Okres wypowiedzenia dłuższy niż przewidują przepisy?

  Okres wypowiedzenia dłuższy niż przewidują przepisy?

  Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: szeregi firmy zasilił pracownik, na którego pozyskaniu bardzo zależało szefowi . Chodziło przede wszystkim o wysokie kompetencje i duże doświadczenie zawodowe, którym legitymował się świeżo ...

 • Okres wypowiedzenia - niedozwolone skrócenie

  Okres wypowiedzenia - niedozwolone skrócenie

  Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: pracodawca postanowił wypowiedzieć zatrudnionemu umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony. Pracownik przepracował w firmie 8 miesięcy, w związku z czym obowiązywał w jego przypadku ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania