eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Wypowiedzenie nieaktualnej umowy


2016-04-28 20:39 autor: artos

1 425 odsłon

Wypowiedzenie nieaktualnej umowy

Jesteśmy firmą wykonującą usługę sprzątania nw. nieruchomości. Proszę o wyjaśnienie kwestii wypowiedzenia umowy, zawartej między firmami dot. utrzymania porządku i czystości na nieruchomości Wspólnoty Mieszkaniowej.

Umowa zawarta między Zleceniobiorcą a Zleceniodawcą jest nieaktualna, gdyż firma (zleceniodawca figurująca w umowie, jak dowiedzieliśmy się w kwietniu br. zmieniła nazwę już w 2015 roku, o czym Zleceniobiorca nie był powiadomiony).

Faktury do kwietnia br. wystawiane były na "starą firmę' i były realizowane przez Zleceniodawcę. W kwietniu w imieniu Wspólnoty Mieszkaniowej (umowa nie była zawarta ze wspólnotą mieszkaniową), zarządca nieruchomości wypowiedział nam umowę powołując się na tę nieaktualną umowę.

Proszę o odpowiedź, czy jest to zgodne z prawem. Czy Zleceniodawca winien powiadomić Zleceniobiorcę o dokonanie aktualizacji umowy (aneksu) a następnie dokonać ewentualnie jej wypowiedzenia?

Bardzo proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • fifek1988

  Dodano 2015-10-12 19:51 przez fifek1988

  Wypowiedzenie umowy o pracę

  Umowa o pracę kończy mi się i nie chcę jej przedłużać. Czy muszę informować pracodawcę o swojej decyzji wcześniej niż w dniu końca umowy? W umowie mam zapis o tym, że okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.

 • Anna

  Dodano 2014-12-14 12:46 przez Anna

  Co powinna zawierać umowa zlecenie?

  Dzień dobry,mam dwa pytania:1). Co powinna zawierać umowa zlecenie (jakie treści)?2). Z jakimi konsekwencjami dla pracownika wiąże się brak jedego z wymaganych elementów?Dziękuję.

 • basi_

  Dodano 2014-09-30 18:00 przez basi_

  Czy zleceniodawca jest pracodawcą?

  Pytanie może wydawać się śmieszne, ale jednak...
  Mój pracownik będący zatrudniony na umowę zlecenie odbył szkolenie za, które wypłacone zostało mu wynagrodzenie obwarowane dodatkową umową. Mianowicie pracownik - zleceniobiorca będzie musiał zwrócić kwotę wypłaconą mu za szkolenie jeśli zrezygnuje z ...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-12-18 08:28 przez konto usunięte

  Czy pracodawca musi dać wypowiedzenie gdy umowa na czas określony wygasa z dniem 31 grudnia 2016?

  Witam,czy pracodawca musi dać wypowiedzenie gdy umowa na czas określony wygasa z dniem 31 grudnia 2016 r.?Dodam, że jestem od 2 grudnia na zwolnieniu lekarskim, teraz lekarz dał mi drugie zwolnienie, które wygasa też 31 grudnia. Co w takim wypadku? Czy pracodawca może po prostu nie przedłużyć mi tej...

 • Jimu

  Dodano 2016-10-05 09:36 przez Jimu

  Umowa o dzieło - zleceniodawca czy zamawiający?

  Dzień dobry,czy dużym błędem będzie, że na rachunkach do umowy o dzieło strony widnieją jako "zleceniodawca" oraz "zleceniobiorca"? Czy poprawną formą będzie zamawiający?Pozdrawiam 
   

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania