eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Miesięczna umowa zlecenie a ciąża


2014-04-01 21:58 autor: Firanka87

2 601 odsłon

Miesięczna umowa zlecenie a ciąża

Witam,

jestem w 7 tygodniu ciąży. Pracuję w dużej firmie na umowie zlecenie, która jest przedłużana z miesiąca na miesiąc. Została mi obiecana umowa o pracę lecz niestety jej obecnie nie dostanę. 

Czy muszę przyznawać się pracodawcy, że jestem w ciąży? Czy pracodawca dając mi dłuższą umowę zlecenie (np. taką, która będzie się kończyć po terminie porodu) i będzie wiedział o moim stanie - może mnie zwolnić? Czy mam jakieś prawa?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-04-01 22:05 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Umowa zlecenie nie jest umową o pracę, więc nie ma tu zastosowania kodeks pracy. Umowa ulegnie rozwiązaniu, a pracodawca nie będzie miał obowiązku jej przedłużać. Z takiej umowy też nie sa odprowadzane  (zazwyczaj) dobrowolne składki chorobowe, więc nie będzie zasiłku chorobowego ani macierzyńskiego.

  beetii skomentował/a odpowiedź 2015-01-26 08:03

  Co w przypadku kiedy pracodawca odprowadza składki chorobowe przez prawie rok czasu lub są one opłacane dobrowolnie, wiadomo też, że bite 9 miesięcy nie będę pracowała tylko do około 7 miesiąca więc na 8 i 9 miesiąc ciąży nie dostane już kolejnej umowy zlecenia, czy przysługiwać mi będzie zasiłek?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania