eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Praca na umowę zlecenie


2014-04-01 21:48 autor: mirab56

2 059 odsłon

Praca na umowę zlecenie

Jako technik elektroradiologii pracuję na umowie o pracę w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Mam możliwość podjęcia pracy dodatkowej u innego pracodawcy.

Czy w związku z tym mogę zawrzeć z nim umowę cywilno - prawną o dzieło pracując tam jako również technik elektroradiologii? Jeżeli tak, to czy przepisy kodeksu pracy regulują ta sprawę i w jakim jest to określone paragrafie, aby PIP nie miała w razie kontroli jakichkolwiek zastrzeżeń do zawartej umowy.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-04-01 22:11 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Może Pan zawrzeć dodatkową umowę z innym podmiotem i PIP nie będzie miał nic do tego. Umowy cywilno-prawne nie regulują przepisy kodeksu pracy. Co najwyżej PIP (pod względem prawnym) albo ZUS (ze zwględu na opłacane składki przez pracodawcę) może zakwestionować zasadność takiej umowy pod kątem tego, czy nie powinna być zawarta jako umowa zlecenie bądź o pracę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • naomi1983

  Dodano 2014-02-03 12:26 przez naomi1983

  Dodatkowa praca na umowę zlecenie na L4 w ciąży

  Witam,
  czy mogę podjąć pracę na umowę zlecenie będąc zatrudnionym w innej firmie? Obecnie jestem na L4, ponieważ jestem w ciąży, ale chciałam podjąć tą dodatkową pracę od zaraz. Umowa kończy mi się z dniem porodu, a potem będę miała urlop macierzyński.

 • Xevelina

  Dodano 2017-06-07 21:37 przez Xevelina

  Umowa zlecenie - formalności

  W jakim czasie pracodawca musi dać umowę zlecenie lub umowę o pracę? Czy przy umowie zlecenie obowiązuje okres wypowiedzenia? Czy nie mając podpisanej umowy obowiązuje wypowiedzenie?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-06 00:12 przez konto usunięte

  Kiedy należy mi się urlop na żądanie?

  Mam przepracowane w firmie, w której pracuję 7 miesięcy, 3 na umowę zlecenie, a 4 na umowę o pracę. Czy należy mi się urlop na żadanie?

 • donzibi

  Dodano 2014-01-30 13:46 przez donzibi

  Umowa o dzieło i częściowa wypłata wynagrodzenia

  Witam,
  pracowałem na umowę o dzieło w firmie "coldservice" od sierpnia do grudnia 2013 roku. Do chwili obecnej otrzymałem wynagrodzenie za sierpień, wrzesień oraz część (750 zł z 1500 zł, które powinienem otrzymać) za październik. Jest 30 stycznia i za chwilę powinny przyjść rozliczenia roczne (PIT-...

 • mag.dob

  Dodano 2014-01-16 13:07 przez mag.dob

  Praca chałupnicza na L4. Jaką wybrać formę umowy?

  Witam,
  jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, obecnie jestem w ciąży, ale na L4. Chciałabym podjąć pracę chałupniczą. Firma, która zatrudnia daje umowy o dzieło/zlecenie/współpracy. Czy ja mogę w ogóle podjąć taką pracę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania