eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa zlecenie a praca w sobotę


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2008-06-06 09:09 autor: aniesx

7 536 odsłon

Umowa zlecenie a praca w sobotę

Witam,

jestem zatrudniona na umowe zlecenie i mój pracodawca chce mnie zmusić do przychodzenia do pracy w sobotę, bez dodatkowego wynagrodzenia,ja nie chcę się zgodzić na pracę bez wynagrodzenia. Z tego powodu mój szef nie chce dać mi obiecanej podwyżki, umowy o pracę i (umownego)dnia wolnego za nadgodziny.czy jest to zgodne z prawem i co moge w takiej sytuacji zrobic?

pozdrawiam

A

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-06-06 17:16 autor odpowiedzi: teresa

  Umowa zlecenie jest umow ą cywilno-prawną i nie mają tu zastosowania przepisy Prawa Pracy zawarte w KP [5 dniowy tydzień pracy, nadgodziny itp.]. Zlecenie można wykonywać w każdym dniu tygodnia jesli jest to wygodne dla obydwu stron.

  Jednak mam wrażenie, że Pani umowa została zawarta niewłaściwie i tak naprawdę powinna pewnie być umowa o pracę. Jeśli wykonywanie zlecenia ma znamiona stosunku pracy [praca w siedzibie pracodawcy, pod jego kierownictwem, w określonych godzinach z potwierdzaniem na liście obecności] to powinna być zawarta umowa o pracę.

  Jeśli jest tak w Pani przypadku to może Pani tego dochodzić w Sądzie Pracy.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania